2008-11-021 ЛИСТОПАДА

Поминали усіх померлих...

У суботу, 1 листопада, празник Священномученика Теодора розпочався хресним ходом до кафедрального собору в Ужгороді, в якому йшли священики та семінаристи. Після короткої молитви владика Мілан розпочав уділяння нижчих чинів "чтець, співець, свічконосець" 19 семінаристам 6 курсу УжБА.

У своїй проповіді під час Архієрейської Служби Божої владика Мілан, окрім іншого, говорив про те, що молитва на гробах 1 і 2 листопада походить з латинського обряду і має тисячолітню традицію. У нашому краї, де латинська і візантійська традиції зустрічаються, усі вірники у цей час теж ходять на могили молитися за своїх померлих. Це означає, що наша Церква візантійського обряду перейняла цей звичай від латинського обряду. Цього ж дотримуються і православні нашого краю, що засвідчує їхнє католицьке походження.

На жаль, продовжував владика, зараз є багато течій, які прагнуть замість молитов на гробах впровадити Гелоувін, котрий має язичницьке походження від старих кельтів, коли вони ще не були християнами. Кому вигідно насаджувати нам чужі традиції, вести людей до того, щоб вони бігали по цвинтарях у масках? Ходити в масках притаманно деяким регіонам нашої країни хіба що на Масляну перед Великим постом. Владика Мілан застерігав, щоб ми не були такими вразливими і не дали себе ошукати. Бо все це робиться заради комерції, простого заробляння грошей, а також прагне відібрати християнські звичаї і повернути нас до язичництва.

Під час святої Літургії було висвячено в єреї диякона Миколу Дербака, в диякони Михайла Плаца і Романа Цапа. Після Архієрейської Служби Божої духовенство, семінаристи та численні вірники зайшли до крипти, котра знаходиться під собором, де було відслужено панахиду за ктиторів і благодійників храму, імператрицю Марію Терезію і всіх похованих тут архієреїв та єреїв.

Пообіді владика Мілан разом із священиками молився парастас на старовинному ужгородському цвинтарі Калварія, а ввечері відслужив панахиду біля пам’ятника репресованому духовенству, що перед єпископською резиденцією.

Вл. інф.