2008-11-16ПОДІЯ

У Баранинцях освятили нову Хресну дорогу

У суботу ввечері, 15 листопада, владика Мілан приїхав до парафії села Баранинці, де його зустріли діти, молодь, духовні отці деканату Ужгород-район та численні вірники. Спочатку владика разом з отцями помолилися вечірню, після якої було освячено оновлений хрест перед церквою. Потім велика кількість вірників із запаленими свічками хресним ходом перейшли з храму на місцевий цвинтар. Тут було освячено 14 каплиць нової Хресної дороги. Кожна капличка є даром від певної сім’ї чи групи людей, про що свідчать пам’ятні дошки на них. Владика Мілан подякував усім, хто доклав зусиль до створення цієї Хресної дороги.
Вл. інф.

Історична довідка

Село Баранинці згадують в документах 1427 року, але про давні баранинські церкви нічого не відомо.
У 1921 році громада вирішила будувати муровану церкву. Було обрано комітет зі спорудження храму, в який увійшли Михайло Петрик, Іван Шимко та Іван Шандор, який разом із сином Вікентієм, майбутнім відомим політиком періоду Карпатської України, відіграв головну роль у будівництві. Великою була і заслуга дравецького пароха о. Степана Пайкошія.

Почали будувати в 1927 році, наступного року вже було зведено стіни. Церкву посвятив владика Петро Гебей у 1929 році, але деякі роботи тривали ще до 1934 року. Гроші зібрали селяни. Вартість будівництва - більш ніж 350 тисяч крон.

Іконостас зробив І. Павлишинець. Малювання в інтер’єрі виконав С. Сарновський. Церкву збудовано в центрі села, при головній дорозі. Споруда має добрі пропорції і струнку двоярусну башту з оригінальним завершенням у вигляді видовженої, шоломоподібної восьмигранної бані з двоярусним ліхтарем такої ж форми. У вежі три дзвони, найбільший з яких відлив Ф. Егрі у 1922 році, а дещо менший - виріб фірми "Акорд" 1936 року.

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.