2008-11-21ПАМ’ЯТКА

У старовинному храмі села Крайниково владика Мілан відслужив Архієрейську Літургію

21 листопада, на разник архистратига Михаїла, владика Мілан побував у селі Крайниково Хустського деканату. Тут він відслужив Архієрейську Службу Божу у старовинній дерев’яній церкві.

Історична довідка

Перша дерев’яна церква села Крайниково стояла, за переказом, на пагорбі Церквище.
Нині існуюча готична церква, датована 1668 роком, - компактна і монументальна споруда, що складається з двох дубових зрубів. Головний зруб об’єднує наву, бабинець і сувору закриту галерею з трикутними прорізами на західному фасаді. Висота храму 25 м, довжина - 14 м. Чудовими архітектурно-художніми деталями є могутній одвірок галереї, прикрашений "мотузочком", вхідні двері з одвірком, орнаментованим стародавніми символами сонця, 4-аркова галерея над опасанням,
маленькі чотирикутні віконця та здвоєні вікна нави, розкішне завершення вежі з аркадами голосниць та чотирма маленькими шпилями довкола головного шпиля.

Храм належить до тих небагатьох в Україні, що мають настінне малювання по полотну, наклеєному на гладкі стіни дерев’яного зрубу. Малювання ХVІІ - ХVІІІ ст. досить занедбане, іконостас 1769 року роботи маляра Яворського з Вілок - розібраний. Розпис, що імітує іконостас на східній стіні нави, ще зберігає первісний колорит. У вівтарі - більш пізній розпис графічного характеру. Пам’ятку відреставровано в 1971 році.

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.