2008-12-06ВІЧНАЯ ПАМ’ЯТЬ

Помер владика Іоанн

6 грудня 2008 року Божого упокоївся у Господі на 88-му році земного життя, 31-му році єпископського служіння, 62-му році священства Його Преосвященство Кир Іоанн Семедій, єпископ-емерит Мукачівської греко-католицької єпархії.

ПОХОРОННІ ВІДПРАВИ:

8 грудня 2008 року

• близько 13.00 - привезення тіла до каплиці святого апостола Юди Тадея, що поблизу Ужгородської богословської академії
• можливість помолитися біля тіла владики Іоанна.

9 грудня 2008 року

• 9.30 київського часу - Архієрейський похорон у Хрестовоздвиженському кафедральному соборі м. Ужгорода
• 11.00 - заупокійна Божественна Літургія
• перевезення тіла до місця поховання с. Мала Копаня Виноградівського району.

Коротка біографічна довідка

Народився владика Іоанн 26 червня 1921 року у селі Мала Копаня Виноградівського району Закарпатської області.

1942 року закінчив гімназію у місті Хусті на Закарпатті. Того ж року вступив до Ужгородської богословської академії. Восени 1944 року став добровольцем Чехословацької визвольної армії. Демобілізований за наказом для продовження навчання в Богословській академії, яку закінчив у 1947 року.

6 липня 1947 року отримав священичі свячення із рук єпископа Теодора Ромжі. Призначений префектом і викладачем Ужгородської богословської академії, одночасно виконував функції нотаріуса єпархіального управління.

З 16 лютого 1949 року, після ліквідації Мукачівської греко-католицької єпархії, аж до 1987 року працював на державних підприємствах, а потім вийшов на пенсію.

24 серпня 1978 року у селі Оноківці, що поблизу Ужгорода, отримав єпископські свячення з рук єпископа Олександра Хіри.

У січні 1979 року після смерті Апостольського Адміністратора Миколи Мурані став єпископом-ординарієм Мукачівської єпархії.

21 січня 1991 року отримав від Святішого Отця Івана Павла ІІ підтвердження повноважень єпархіального єпископа.

25 січня 2003 року, після того, як Святіший Отець прийняв його резигнацію, владика Іоанн став єпископом-емеритом.

Помер 6 грудня 2008 року.