2008-12-10МЕДІА

Похорон греко-католицького єпископа Іоанна Семедія

9 грудня в місті Ужгороді відбувся похорон греко-католицького єпископа-емерита Іоанна Семедія, який 6 грудня упокоївся в Бозі на 88-му році земного життя, 31-му році єпископського служіння та 62-му році священства. На священника його рукоположив Блаженний Теодор Ромжа, єпископ Мукачівський, а єпископські свячення він отримав з рук підпільного греко-католицького владики Олександра Хіри. Від 1979 року до 2003 року владика Семедій був ординарієм Мукачівської греко-католицької єпархії (sui juris), що є Церквою свого права і безпосередньо підпорядкована Апостольській Столиці.

 

8 грудня труну з тілом покійного єпископа Іоанна Семедія встановили для прощання в каплиці св. Апостола Юди Тадея, а вранці 9 грудня перевезли до Хрестовоздвиженського катедрального собору в Ужгороді. Серед закарпатських вірників, які багато років допомагали владиці Іоанну Семедію, був пан Людвіг Філіп:

Після Архиєрейського похорону Заупокійну Архиєрейську Божественну Літургію очолював Апостольский Адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан Шашік, з яким співслужили митрополит Ян Баб’як із Пряшева і архиєпископ Ігор Возьняк, ЧНІ, зі Львова, греко-католицькі єпископи зі Словаччини, Угорщини і Чехії та владики Української Греко-Католицької Церкви. Конференцію Римо-Католицьких Єпископів України представляв мукачівський єпископ латинського обряду Антал Майнек. Проповідь виголосив ректор Ужгородської Богословської Академії імені Блаженного Теодора Ромжі отець Тарас Ловска. Зокрема звернув увагу на гасло, що було на гербі єпископа Іоанна Семедія: Далі отець Тарас Ловска пригадав часи переслідування Греко-Католицької Церкви комуністичним режимом:

Під час заупокійних Богослужінь звучали молитви церковнослов’янською, українською, угорською і румунською мовами, якими на Закарпатті служить духовенство і моляться вірники Мукачівської греко-католицької єпархії.

Після завершення Літургії було оголошено, що з приводу смерті владики Іоанна Семедія з усього світу надійшли співчуття, зокрема від Апостольського Нунція в Україні архиєпископа Івана Юрковича, Глави Української Греко-Католицької Церкви кардинала Любомира Гузара. «Владика Іоанн Семедій залишиться для нас в пам’яті як вірний слуга і Пастир Католицької Церкви, котрий у важкі часи комуністичного режиму духовно опікувався вірниками східного обряду, боровся за легалізацію Греко-Католицької Церкви на Закарпатті, відбудовував Мукачівську греко-католицьку єпархію та був поборником доброї співпраці католиків двох обрядів», – підкреслено у співчутті, яке надіслав Голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України львівський митрополит Мечислав Мокшицький.

Звертаючись до присутніх на похороні владики Іоанна Семедія, Апостольский Адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан Шашік зокрема сказав:

Єпископа Іоанна Семедія згідно заповіту поховано в його рідному селі Мала Копань Виноградівського району Закарпатської області.

Для Радіо Ватикану, Костянтин Чавага