2008-12-27НОВА СПІЛЬНОТА

У Кіровограді освятили нову греко-католицьку дерев’яну каплицю

У листопаді 2006 року в місті Кіровоград була зареєстрована перша греко-католицька громада в області, парохом був назначений о. Іван Третяк. Перші Богослужіння проводили у підвальному приміщенні римо-католицької церкви. Від першого моменту заснування парафії патронат над нею взяв Тячівський деканат Мукачівської греко-католицької єпархії: допомагали як священики, так і вірники своїми пожертвами.

У червні 2008 року міська рада виділила земельну ділянку для будівництва церкви та парафіяльного будинку, а 7 липня 2008 року ділянку освятив Блаженніший Любомир Гузар та владика Василь Івасюк, екзарх Одесько-Кримський. Влітку того ж року парох нового храму отець Іван приїхав на прощу народів та національностей до Тячева, відвідав декілька парафій Тячівського деканату і тоді отримав для будівництва церкви 25 тисяч гривень пожертв вірників Тячівщини. У жовтні вирішили побудувати в Кіровограді дерев’яну каплицю. Після того, як фундамент був готовий, з Тячева привезли каплицю. Майстри із Закарпаття виготовили престол, жертовник, ікони для каплиці, яку 21 грудня освятив Преосвященний владика Василь в честь Матері неустанної помочі. Повна вартість каплиці із внутрішнім інтер’єром складає 135 тисяч гривень.

Цьогорічний єпархіальний збір пожертвувань на місії Преосвященний владика Мілан назначив для зведення цієї каплиці у Кіровограді. На освяченні каплиці нашу єпархію представляв Тячівський декан о. Петро Креніцкі. В освяченні та Архієрейській Службі Божій брали участь близько 120 вірників, з них 80 місцевих вірників. Від Преосвященного владики Василя, місцевого пароха о. Івана та вірників прозвучало багато щирих слів подяки всім жертводавцям Мукачівської греко-католицької єпархії за чудовий подарунок – каплицю Матері неустанної помочі.

Преосвященний владика Василь просив, щоб священики та вірники Мукачівської греко-католицької єпархії і надалі допомагали спільнотам греко-католицької Церкви, які формуються на Східній Україні, насамперед на Кіровоградщині, де на даний час вже є чотири громади.

Тячів, 25.12.2008 р. Б.