2008-12-06ПЕРСОНА

Владика Іоанн Семедій (26.06.1921 – 6.12.2008)

Народився 26 червня 1921 року у селі Мала Копаня Виноградівського району Закарпатської області.

1942 року закінчив гімназію у місті Хусті на Закарпатті. Того ж року вступив до Ужгородської богословської академії. Восени 1944 року став добровольцем Чехословацької визвольної армії. Демобілізований за наказом для продовження навчання в Богословській академії, яку закінчив у 1947 року.

6 липня 1947 року отримав священичі свячення із рук єпископа Теодора Ромжі. Призначений префектом і викладачем Ужгородської богословської академії, одночасно виконував функції нотаріуса єпархіального управління.

З 16 лютого 1949 року, після ліквідації Мукачівської греко-католицької єпархії, аж до 1987 року працював на державних підприємствах, а потім вийшов на пенсію.

24 серпня 1978 року у селі Оноківці, що поблизу Ужгорода, отримав єпископські свячення з рук єпископа Олександра Хіри.

У січні 1979 року після смерті Апостольського Адміністратора Миколи Мурані став єпископом-ординарієм Мукачівської єпархії.

21 січня 1991 року отримав від Святішого Отця Івана Павла ІІ підтвердження повноважень єпархіального єпископа.

25 січня 2003 року, після того, як Святіший Отець прийняв його резигнацію, став єпископом-емеритом.

Помер 6 грудня 2008 року.