2009-01-16ПЛАНИ

Рік, наповнений величними і сумними ювілеями

15 січня відбулися збори деканів (протопресвітерів) з 20 деканатів Мукачівської греко-католицької єпархії, які очолив владика Мілан. У заході також брали участь протосинкел єпархії, ректор Ужгородської богословської академії, митрофорний протоєрей о. Тарас Ловска та канцлер єпархії, ставрофорний протоєрей о. Петро Береш.

Підсумовуючи минулий рік, владика Мілан поінформував усіх про заупокійну Службу на 40-ий день по смерті владики Іоанна (Семедія), котра відбулася напередодні. Смерть владики співпала з 230-ю річницею початку навчання в семінарії у стінах Ужгородського замку, куди вона була перенесена з Мукачева.

Ця річниця стала і початком святкування в нашій єпархії Року єпископа Андрія Бачинського. Цей рік буде завершено відзначенням у грудні 2009 року 200-ї річниці від смерті цього великого сина нашого краю, найбільшого єпископа Мукачівської єпархії.

Також цьогоріч матимемо ще два ювілеї – 60 років насильницької ліквідації Мукачівської єпархії та 20 років від її офіційного відновлення у грудні 1989 року, коли греко-католицька Церква була легалізована.

Присутні отці-декани запропонували відзначити один із важливих етапів історії нашої Церкви, який провірив тривалість єдності нашої помісної Церкви візантійського обряду зі Вселенською, тобто Католицькою Церквою, а також пригадати наших репресованих єпископів, священиків та мирян.

Було створено оргкомітет, який зібрався одразу ж після деканальних зборів, де обговорили план відзначення цих подій. Окрім іншого, було запропоновано на місцевому рівні у кожній парафії молитовною відправою згадати день насильного відібрання чи закриття храму, встановити пам’ятні дошки репресованому духовенству на будівлях церков і парафіяльних будинків, де цього ще не зроблено. У червні планується провести наукову конференцію за участю фахівців, щоб надати оцінку подіям, котрі відбувалися 60 років тому. Також запланували Богослужіннями в кафедральному соборі згадати усіх репресованих.

Вл. інф.