2009-01-25ЕКУМЕНІЗМ

"Щоб вони в руці твоїй були як одно!"

Тиждень молитов за єдність християн стартував 19 січня. Молилися разом православні, католики і протестанти. Молитви відбувалися щодня у храмах різних конфесій, куди запрошені співбрати з інших Церков. Ця світова практика налічує вже 41 рік, й ініціювала її Всесвітня Рада Церков разом з католицькою Папською Радою для сприяння єдності між християнами.

Головна ідея Тижня молитов за єдність – спонукати християн до більш тісного зближення й спільного свідчення: свідчення єдності, взаємоповаги і співпраці. Темою теперішнього Тижня молитов за єдність християн були слова пророка Єзекіїля: «Щоб вони в руці твоїй були як одно!»

На Закарпатті теж пройшли спільні міжконфесійні молитви. 19 січня у римо-католицькому храмі святого Мартина у Мукачеві відбулася перша молитва за єдність. У ній взяли участь владика Мілан Шашік, Апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії, єпископ Антал Майнек, ординарій Мукачіської римо-католицької дієцезії, єпископ-емерит реформатської Церкви Лайош Дюлаші, священики та вірники різних конфесій. Увечері 20 січня молитви прозвучали у реформатській церкві Мукачева. У середу, 21 січня, молилися у греко-католицькому Успенському соборі. 22 січня – в Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному соборі. Окрім згаданих вже владики Мілана, єпископа Антала та священиків, були присутні генеральний вікарій Мукачівської дієцезії римо-католицької Церкви о. Петро Жарковський та проповідник Ужгородської реформатської громади, заступник єпископа Закарпатської реформатської церкви Янош Гейдер. Завершився Тиждень молитов за єдність молебеном 23 січня у римо-католицькому храмі святого Георгія в Ужгороді.

Варто зазначити, що щоразу після відправлення спільних молитов відбувалася скромна трапеза. Духовні отці за братнім столом обмінювалися своїми думками.

Час проведення Тижня молитов за єдність християн – 19–25 січня – було обрано Всесвітньою Радою Церков невипадково. Цей тиждень, за Григоріанським календарем, завершується саме в день увірування апостолом Павлом, що традиційно у Європі відзначається 25 січня. Символіка цього свята дуже яскрава: у цей день по дорозі до Дамаску один із переслідувачів учнів Христа – Павло побачив самого Христа й почув Його голос. Відбулось чудесне навернення цієї людини, яка з часом стала Апостолом Народів, віддана Євангелії й Христу.