2008-01-21ПІДСУМКИ

„Різдвяний вертеп” визначив переможців

19 січня було підведено підсумки конкурсу „Різдвяний вертеп”, котрий вперше відбувся під час різдвяних свят в Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному соборі. Взяли участь у ньому бетлегеми з парафій міста Ужгорода та Ужгородського деканату. Перше місце та перехідний кубок переможця отримали „господарі” – вертеп парафії Хрестовоздвиженського кафедрального собору м. Ужгород. Друге місце виборов вертеп парафії Зіслання Святого Духа с. Коритняни, а третє – вертеп парафії Всіх світих і святого священномученика Йосафата мікрорайону Шахта, що в Ужгороді.

Окрім призової трійки, дипломами з відзнакою журі нагородило всі колективи, відзначивши у кожному з них їхню неповторну родзинку. Так парафія Різдва Пресвятої Богородиці с. Дравці отримала диплом за костюми, парафія Пресвятої Трійці м. Ужгород – за глядацькі симпатії, Святомихайлівська парафія м. Ужгорода – за сучасний музичний супровід. Виступ ще одиного вертепу парафії Ужгородського кафедрального собору, який готували до конкурсу сестри-василіанки, був відзначений як духовно багатий, насичений повчальними цитатами зі Святого Письма. За збереження народних традицій дипломом нагородили вертеп парафії св. Василія Великого с. Оріховиця, а бетлегемів парафії Божого Милосердя м. Ужгород – за надзвичайну активність.

Не обійшлося і без спеціальних номінацій. Нагороди отримали кращі виконавці циганки, спокусника (Оксана Гуснай), діда (Михайло Пазуханич), пастиря, Діви Марії, святого Йосифа, ангелів (Василь та Іван Фогель) і царя. А найліпшу церківцю представили бетлегеми з села Оріховиця. Цього року поза конкурсом виступали ще кілька колядників – хор хлопчиків та юнаків Мукачівської державної хорової школи, вертеп парафії Св. Кирила і Мефодія с. Порошково зі своєю солісткою Даринкою Степанюк, хор Ужгородської дитячної музичної школи №1 ім. П. Чайковського, а також бетлегеми зі спільноти для людей з обмеженими можливостями „Віра і світло”.

Владика Мілан після церемонії вручення нагород висловив думку, що цю добру традицію колядування у соборі, яка започаткувалася минулого року, а цьогоріч вже переросла у конкурс, варто продовжувати і розширювати. Є ідея на наступне Різдво зробити такий конкурс у кожному з дев’ятнадцяти деканатів, а вже деканальних переможців запрошувати на коляду до Ужгорода. Як це буде остаточно, покаже час. А поки що управління єпархії приймає пропозиції усіх зацікавлених осіб щодо організації такого заходу в 2009 році.

Вл. інф.