2009-02-23ОСВЯЧЕННЯ

Нова церква у Тячівському деканаті


22 лютого вадика Мілан освятив дерев’яну каплицю Перенесення мощей святого Миколая Чудотворця у селі Широкий Луг Тячівського деканату. В освяченні взяли участь 10 священиків.

Були присутні багато вірників, так що велика кількість людей стояла на подвір’ї перед церквою. Окрім цього, було освячено дубовий хрест, що біля храму.

Вл. інф.

Фотографії з освячення

 

 

 

Нажче подаємо інформацію про цю подію, написану вірницею цього села

Славимо Бога в новій церкві!

У 1945 році у с. Широкий Луг Тячівського району за сприяння тодішньої влади греко-католицьку церкву забрала православна громада, і до цього часу її не повернули законним власникам. Православна громада та місцева влада села робили різні перешкоди для будівництва греко-католицької церкви та діяльності греко-католицької громади. Депутати села не хотіли виділити земельну ділянку для будівництва церкви, а натомість прийняли рішення про заборону діяльності нашої громади на території с. Широкий Луг.

У 2005 році 12 осіб створили нову громаду, і з допомогою декана о. Петра Креніцкого одна вірниця придбала земельну ділянку в присілку Фонтиняси для будівництва церкви. Там була побудована тимчасова каплиця, в якій проводив Богослужіння о. Андрій Бровдій, священик з Новоселиці. З вересня 2008 року вірників почав обслуговувати о. Іван Зубальський, адміністратор парафії с. Новоселиця. Під керівництвом отця-декана та священиків деканату, які допомагали фізичною працею по закладенню фундамента, була побудована деревяна каплиця в честь перенесення мощей святого Миколая-чудотворця, архиєпископа Мирлікійського. Роботу з дерева у каплиці зробили майстри із с. Ганичі, художне оформлення виконав єпархіальний художник Василь Романів, престол вирізьбив п. Василь Шемет з Міжгір’я. Новий деревяний хрест подарував громаді п. Василь Бенчак, куратор греко-католицької церкви смт Тересва.

В неділю, 22 лютого 2009 р. Б. зібралось понад 400 вірників із с. Широкий Луг та навколишніх сіл, які брали участь в Архієрейському освяченні каплиці та в Архієрейській Святій Літургії. Прозвучало багато щирих молитов, було багато глибоких духовних вражень. Ми прожили безліч позитивних емоцій радості і вдячності.

Ми, греко-католицькі вірники с. Широкий Луг, висловлюємо щиру подяку Преосвященному владиці Мілану та о. Петру Креніцкому за фінансову допомогу для будівництва каплиці, о. Івану Зубальському за організацію проведення будівельних робіт та всім священикам і вірникам, які нас матеріально та духовно підтримували.

Слава Богу за все. 22 лютого 2009 року греко-католицька громада в нашому селі Широкий Луг розпочала по 64 роках писати нові світлі сторінки життя Церкви.

Ірина Онуфрій, с. Широкий Луг