2009-02-26ПОМИНАННЯ

П’ятнадцята річниця смерті о. Василя Парасича

25 лютого 2009 року в Петропавлівській греко-католицькій церкві смт Тересва зібралося 16 священиків Тячівського деканату, щоб разом з вірниками та родиною покійного о. Василя Парасича відзначити п’ятнадцяту річницю з дня його смерті.

Отець Василь Парасич народився 13 серпня 1924 року в селі Ставне Великоберезнянського району. Коли він закінчив третій курс духовної семінарії, її була закрито. Тоді ж він одружився з п. Василиною Бенчак із смт Тересва, де жив та працював.

У вересні 1965 року був таємно висвячений владикою Олександром Хірою на священика і почав підпільно обслуговувати вірників Тячівщини. Від літа 1990 року обслуговував греко-католицьких вірників с. Комсомольськ (Німецька Мокра) разом із о. Василем Носою, теперішнім деканом Рахівського деканату, який на той час помагав о. Василеві як дяк при богослужіннях. У 1992 році о. Василь обслуговував греко-католицькі громади с. Округла та с. Ганичі, де організував будівництво (відновлення) першої греко-католицької церкви на Тячівщині.

Отець Василь Парасич був надзвичайно інтелегентною та дисциплінованою людиною, мав дар спілкування з людьми, священик дуже гарних духовних цінностей. 25 лютого 1994 року важко хворий на серце о. Василь помер в службі Церкві на похороні у с. Терново.

На поминальній Св. Літургії о. Василь Носа наблизив спільноті священиків, родині та вірникам багатство душі, жертвенну любов до Бога і Церкви о. Василя Парасича.

о. Віталій Ребарь