2009-05-14ЗІБРАННЯ

До нашої єпархії з’їхалися єпископи з усієї Європи

Богословським, літургійним та пасторальним аспектам Тайни священства була присвячена зустріч єпископів Східних Католицьких Церков, яка протягом 12-14 травня відбувалася в місті Ужгороді у приміщенні Ужгородської богословської академії ім. Блаженного Теодора Ромжі під патронатом Ради Єпископських Конференцій Європи.

У зустрічі взяли участь ієрархи 14 Східних Католицьких Церков європейського континенту, 38 представників яких з’їхались до Ужгорода. У відкритті зустрічі взяв участь Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Іван Юркович. Окрім пленарних засідань і праці в робочих групах, владики Східних Католицьких Церков Європи взяли участь у Богослужіннях, які відбулися у трьох греко-католицьких храмах Мукачівської греко-католицької єпархії: у Вознесенському соборі м. Хуст, Успенському соборі м. Мукачева та Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному соборі.

Окрім того, учасники цієї зустрічі взяли участь в освяченні пам’ятника Виходу з підпілля нашої єпархії, котрий встановили поблизу каплиці Розп’яття на Калварії в м. Ужгороді, де вперше після довгих років переслідування була публічно відслужена Літургія.

Загалом, зустрічі ієрархів Східних Католицьких Церков Європи вже мають свою історію. Як повідомив Високопреподобний отець Кирило (Василь), архієпископ-номінант, Секретар Конгрегації для Східних Церков, Ректор Папського Східного інституту, перша зустріч відбулася у 1997 році у Ніредьгазі (Угорщина). Потім була перерва. А в 2004 році згадані вже ієрархи, здійснивши прощу до Риму, зустрілися у м. Барі (Італія). Це зібрання і стало поштовхом до регулярних зустрічей. Наступного року вони зібралися у Пряшеві (Словаччина), через рік – у Зарваниці (Україна), далі у 2007 році був Велеград (Чехія), у 2008 – Марія-Повч (Угорщина).

Щоразу таке поважне зібрання обирає певну тему для обговорення. Цього разу, як уже мовилося, йшлося про Тайну священства. Попередня роки ієрархи торкалися питань Таїнств християнського введення, покаяння,подружжя. На зустрічі у Пряшеві 2005 року обговорювали проблематику ідентичності Східних Церков, статусу Церкви sui juris

Відмінними ознаками цьогорічного зібрання є те, що тут зібралася найбільша кількість владик, вперше воно відбувається під патронатом Ради Єпископських Конференцій Європи, а також вперше тут був формально присутній представник Конгрегації для Східних Церков.

Вл.інф.