2009-06-08ВІДПУСТ

Зішестя Святого Духа у Малоберезнянському монастирі

Цього року традиційний відпуст у Малоберезнянському монастирі отців василіан на празник Зіслання Святого Духа було поєднано із святкуванням з нагоди відновлення Василіанської Провінції св. Миколая.  
Святкування розпочалися ще в суботу, 6 червня, ввечері. Окрім вечірньої з литією та Служби Божої, відбулися традиційна Хресна дорога та нічне чування.

7 червня святкову Архієрейську Службу Божу очолив владика Мілан. Перед одинадцятою годиною процесія вирушила від монастиря на молитовне поле, де знаходиться відкрита каплиця. Супроводжував процесію військовий духовий оркестр. Молодь в національних костюмах несла хоругви. Перед каплицею владику Мілана привітали віршами, квітами, хлібом і сіллю діти, а також отець-протоігумен Павло Райчинець, настоятель відновленої Провінції святого Миколая отців василіан на Закарпатті.
З владикою Міланом співслужили багато священиків, на Святу Літугрію під відкритим небом зібралися тисячі вірників. Службу Божу супроводжував кафедральний хор імені о. Августина Волошина. Під час Літургії було висвячено в єреї 4 дияконів-монахів – о. Йосафата, о. Андрія, о. Тараса та о. Михаїла (ЧСВВ).

У проповіді владика Мілан привітав отців василіан з відновленою Провінцією. Говорячи про проблеми духовного життя у нашому краї, він підкреслив важливість діяння Святого Духа у нашому особистому житті. Тому що лише Дух Святий, Дух Воскреслого Ісуса Христа, може відновити наше життя, будувати нас як людей віри.

Наприкінці Богослужіння владика Мілан запросив усіх присутніх на відзначення Днів пам’яті до Ужгорода 27 червня, аби дякувати Господеві за допомогу і силу в часи переслідуваня Церкви і за дарунок виходу з підпілля нашої єпархії та відновлювання життя.

Вл. інф.

Фотографії з події