2009-08-07ХРАМОВЕ СВЯТО

Владика Мілан освятив новий іконостас у Матієві

На свято Преображення Господнього за григоріанським стилем парафію села Матієво Берегівського деканату відвідав владика Мілан. Тут він освятив новий іконостас, проскомидійники, тетрапод і горне сідалище. Відбулася Архієрейська Служба Божа.

У проповіді владика Мілан говорив про рік священства, який оголосив Вселенський архієрей Бенедикт ХVІ, Папа Римський.

Після великого входу було посвячено в єреї диякона Єне Левдаря, випускника Гайдудорозької духовної академії.

Фотографії з події

Історична довідка:

Стара греко-католицька церква була збудована вірниками в 1710 році, коли Матієво було філією Нового Села. Її згадано в єпископській візитації за 1751 рік як церкву Покрови Пресвятої Богородиці, маленьку, бідну, вкриту соломою, забезпечену чотирма образами, а також одним дзвоном та двома дерев’яними і двома скляними свічниками.

Нову дерев’яну церкву почали будувати в 1771 році, але в 1775 році церква ще не була готова (а в 1797 році греко-католики користувалися каплицею латинського обряду). Ця церква простояла в селі аж до зведення типової мурованої базиліки у 1937 році, яку збудував будівельник з Вилока Йосип Гейці. Стару церкву було обмуровано, а потім розібрано й винесено з новозбудованої. Тоді ж розібрано і дерев’яну дзвіницю. У 1949 році церкву було перетворено на слад. Храм зняли з реєстрації 5 листопада 1959 року і на 1962 рік він вже був закритий. Всі речі з церкви було забрано і вони пропали.

У 1991році храм повернуто греко-католикам. Зі старої дерев’яної церкви збереглися чотири намісні образи.

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.