2009-08-02ВІДПУСТ

На празник пророка Іллі у Верхній Солотвині відбувся відпуст

На свято святого пророка Іллі у селі Верхня Солотвина Середнянського деканату відбувся відпуст. Владика Мілан відслужив тут Архієрейську Службу Божу, вперше завітавши до цієї парафії з пасторальним візитом. Крім місцевого духовного отця Андрія та ставрофорного протоєрея Івана Ісайовича, Середнянського декана, з владикою Міланом співслужили багато інших отців.

Стара греко-католицька церква залишилася у користуванні православної громади, і хоча село мале, так і не вдалося впровадити почергове моління. Тому греко-католицька громада побудувала новий храм, який освятив ще покійний нині владика Іоан Семедій. Зараз у храмі майже завершений розпис у візантійському стилі.

Владика Мілан у своїй проповіді говорив про ревність святого пророка Іллі за Господа і заохотив вірників, котрі також ревно будували церкву, будувати духовний храм, щоби дійсно були духовна формація дітей, катехизація і християнське життя у наших сім’ях.

Під час Архієрейської Літургії владика Мілан освятив горне сідалище. Було посвячено в диякони випускника УжБА Василя Боржавича.

Фотографії з події

Історична довідка:

Стара греко-католицька церква згоріла на початку ХХ століття через необережність вівчарів, які запалили на схилі траву. Вціліла дерев’яна дзвіниця та величезна липа, що росла перед церквою, а місце церкви позначено дерев’яним хрестом. Двоярусна каркасна дзвіниця з опасанням і чотирисхилим шатровим верхом стояла в селі до 1953 року, коли місцеві майстри збудували нову.

Теперішню муровану церкву будувала з 1921 по 1924 рік бригада майстрів з Паланку, що була найдешевшою. Церква приваблює невеликими розмірами. Стіни традиційно пофарбовані в блакитний колір, а декор жовтий. Вежа є дерев’яною конструкцією. Іконостас, виготовлений І. Павлишинцем, встановлено в 1933 році.

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.