2009-08-11ЮВІЛЕЙ

100-річчя Зняцівського храму

9 серпня 2009 року храм Успення Пресвятої Богородиці, що в селі Зняцево, відсвяткував свій сотий День народження. Цього світлого недільного дня до рідної церкви зійшлося море люду з довколишніх сіл та вірники, уродженці цього села, аби разом помолитися і подякувати Богу за те, що дав таку благодать.

Найменшенькі вірники Зняцьова перед церквою віршами і піснями стрічали владику Мілана, парох цього храму о. Василь Хваста (до речі, служить отець Василь тут із 1990 року, саме з моменту повернення церкви власникам греко-католикам) привітав архієрея, наголосивши на тому, що сто літ в житті церкви, — начебто не так багато, але для людини — чимало...  

Свята Архієрейська Літургія, яка стала духовною кульмінацією святкувань і котру очолив владика Мілан, — Літургія у столітньому храмі — свідчення того, що Господь щедрий на дари, на милість і Свою любов до всіх нас. Тішило око те, що в храмі було багато молоді, діточок, а деякі матері тримали на руках зовсім малюсіньких немовлят.

Владика Мілан у своїй проповіді під час Служби Божої акцентував  на тому, що „найважливішим у житті кожного християнина є акт приєднання до Ісуса Христа”. Владика Мілан наголосив на тому, яку місію несуть сучасні батьки, що ми повинні не просто слухати Боже Слово, а жити ним, що ми повинні плекати Віру і в серцях наших діточок, що ми мусимо позбутися споживацького ставлення в любові до своїх дітей, в любові до Господа.

Після Служби Божої пролунало многолітствіє, парастас за упокій вірників цього села, які відійшли у вічність. А потім був обхід церкви із читанням Євангелій.  

Можна сказати, що вірникам Зняцьова є чим пишатися. Столітній храм із чудовим давнім іконостасом пензля угорського художника Косегі та вже сучасними розписами стін, цей храм Божий є символом направду „неперерваної єдності”. Але сотий День народження цього храму — незвичайний. На честь ювілею побачила світ книжечка про історію Зняцьова та його храму, з якої дізнаємось про багату історію села, про його знаменитих уродженців, які стали великими людьми далеко від своєї землі (монсеньйор отець Василь Смочко, який народився тут і проживає в Каліфорнії, США; о. Даніел Лоя, котрий також проживає тепер у США), про нелегку долю церкви, про священиків, які народилися тут (о. Михайло Сідун, який зараз служить настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці в с. Клячанові Мукачівського деканату і котрий впорядкував та подав до друку цю книжечку), про нинішнього настоятеля Зняцівського храму отця Василя Хвасту. Подано в книжці цікаві давні легенди про походження назви самого села та навіть етимологію назв вулиць Зняцьова.

Вл.інф.

Фото з події