2009-12-16ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ

В Ужгороді з’явилася площа єпископа Андрея Бачинського

16 грудня відбулося урочисте відкриття площі єпископа Андрея Бачинського в Ужгороді. Так віднині називатиметься територія перед Ужгородським греко-католицьким собором та єпископською резиденцією.

В такий спосіб, за словами владики Мілана, наше місто віддало належну шану цьому визначному греко-католицькому церковному діячеві, публіцистові, просвітителеві. Саме він 1775 року переносить до Ужгорода єпархіальний осідок, робить собор кафедральним.

На відкритті площі було сказано і про те, що незабаром тут, у єпископському скверику, буде встановлено пам’ятник єпископу Бачинському.

Після цієї події у приміщенні каплиці Трьох святителів в Ужгородському замку відбулися Архієрейська Служба Божа та панахида (адже саме сюди, до замку, у 1778 році єпископ Андрей Бачинський переносить семінарію, котра була реформована ним з дворічної духовної школи, що діяла в Мукачеві).

Ввечері в стінах Ужгородського замку , де тепер знаходиться обласний краєзнавчий музей, відкрилася виставка, присвячена єпископу Бачинському.

17 грудня, у рамках відзначення 200-річчя з дня смерті владики Андрея Бачинського, відбудеться наукова конференція.

Вл. інф.

Фотографії з події