2010-01-21ЗАСНУВАННЯ ТРАДИЦІЇ

Відбулося перше вручення журналістської премії ім. Й. Терелі, заснованої Мукачівською греко-католицькою єпархією

Торік у Канаді на 66-му році життя помер один із найвідоміших українських правозахисників, борець за легалізацію греко-католицької церкви в Україні Йосип Тереля. За свої погляди уродженець Закарпаття 23 роки провів за ґратами. Згодом був разом із сім’єю висланий із СРСР. Написав чимало статей та книжок на захист прав віруючих в Радянському Союзі, які побачили світ різними мовами.

Заповів перепоховати себе в рідному Закарпатті, що й було виконано влітку минулого року в селі Нижнє Болотне Іршавського району, де Йосип Тереля неодноразово бував. На знак вшанування цієї видатної постаті, Мукачівська греко-католицька єпархії прийняла рішення про заснування щорічної журналістської премії імені Йосипа Терелі. Відзнака присуджується за публіцистичні виступи, які пропагують духовні цінності, історичну правду, активну громадянську позицію, утверджують принципи толерантності та взаємоповаги в суспільстві.

Першими лауреатами журналістської премії імені Йосипа Терелі Мукачівської греко-католицької єпархії, які були нагороджені Преосвященним владикою Міланом у єпископській резиденції в Ужгороді 21 січня, стали:

Олександр Гаврош – І премія за статтю "У чужий монастир із нашим уставом" ("Україна молода" № 216 від 19.11.2009) та за активну позицію у висвітлені духовного життя краю на сторінках обласної преси протягом 2009 року;

Віталій Пумпинець – ІІ премія за статтю "Безславний життєпис убивці єпископа" ("Новини Закарпаття" № 31-32 від 21.03.2009) та за активну позицію у висвітлені духовного життя краю на сторінках обласної преси протягом 2009 року.

Тетяна Грицищук ІІІ премія за статтю "Конфлікт по-імстичівськи" ("Старий Замок-Паланок" № 32 від 13.08.09) та за активну позицію у висвітлені духовного життя краю на сторінках обласної преси протягом 2009 року.

Крім них були відзначені архієрейськими грамотами журналістської премії імені Йосипа Терелі Мукачівської греко-католицької єпархії за та за активну позицію у висвітлені духовного життя краю на сторінках обласної преси протягом 2009 року Оксана Штефаньо ("Новини Закарпаття"), Михайло Фединишинець ("Старий Замок-Паланок"), Мирослава Мацо ("Благовісник"), Сергій Федака ("Трибуна") та Тетяна Літераті ("Ужгород").

Архієрейською грамотою журналістської премії імені Йосипа Терелі Мукачівської греко-католицької єпархії було також нагороджено пана Василя Пагирю за публіцистичну книжку "Свідок Правди і Любові", присвячену постаті Йосипа Терелі.

На урочистостях владика Мілан подякував усім журналістам за співпрацю і повідомив, що цього року заплановано багато цікавих подій, зокрема екскурсія по греко-католицьких парафіях Ужгорода, поїздка по церквах Перечинщини і Великоберезнянщини та подорож по святинях Західної України.

В рамках цієї зустрічі з представниками ЗМІ відбулася також презентація аудіодиску молодіжного церковного хору "Усіх святих" з парафії Усіх святих та священномученика Йосафата, що знаходиться у мікрорайоні Шахта в Ужгороді. Отець Володимир Ковтик, парох цієї парафії, розповів журналістам про історію створення цього молодого колективу, котрим керує пані Світлана Глеба.

Вл. інф.

Фотографії з події