2010-01-12ВІЗИТ

У Медведівцях відбулася Архієрейська Літургія

10 січня владика Мілан з пастирським візитом приїхав до парафії св. Михаїла у селі Медведівці деканату Мукачево-район. Владику зустрічала велика кількість наймолодших вірників з віршами і квітами, хлібом і сіллю. Це перший візит владики Мілана до цієї парафії.

Простора величезна церква була наповнена медведівцями і мешканцями навколишніх сіл. З владикою співслужили отці Ігор Пилипів, Василь Якубич, Володимир Ковтик. Хор парафії Усіх Святих і священомученика Йосафата з Ужгорода супроводжував Богослужіння.

Після Архієрейської Служби Божої виступив молодіжний вертеп з парафії села Онок Виноградівського деканату.

Історична довідка:

У Медведівцях раніше, до спорудження мурованого храму, стояла дерев’яна лемківська церква. ЇЇ збудували в селі Великі Лучки 1625 року (за іншою версією, на початку ХVІІІ ст.). Пізніше її перевезли у Медведівці (найімовірніше в 1790 році, бо саме тоді зроблено капітальний ремонт із заміною перекриття).

У газеті "Руський вісник" за 7 вересня 1924 року оголосили про продаж церкви, збудованої з чистого дуба, а в селі взялися за спорудження мурованої церкви, яку закінчили в 1928 році. З 1925 року велися переговори про перевезення церкви у Прагу. Громада отримала 1000 чехословацьких крон, і в 1929 році відбулося перевезення.

У Празі церкву встановили в парку Кінського, на високому пагорбі Петршіна й урочисто відкрито 10 вересня 1929 року з нагоди 10-річчя входження тодішньої Підкарпатської Русі до Чехословаччини.

На відкритті були присутні губернатор Підкарпатської Русі Антон Бескид, єпископ Мукачівської єпархії Петро Гебей, ректор Українського вільного університету Дмитро Антонович, куратор з Медведівців М. Довганич, а також урядові особи та керівництво празької мерії.

НА жаль, нині церква стоїть замкнена без жодного напису, який би свідчив про походження цієї чудової споруди. Особливістю церкви є розкішний ансамбль розвинутих барокових бань і главок над трьома верхами. У стінах зрубу укладено по 10-11 колод, галерея має 10 різьблених стовпчиків.

Ще до перенесення дерев’яної церкви в Медведівцях у 1922 році розпочали спорудження мурованої церкви. Споруду збудували у 1928 році, але повністю завершено її аж у 1932 році. Виконав проект церкви та очолив майстрів з Паланку та Підгорода відомий будівничий Михайло Білак. 

Двоярусний іконостас встановили одразу після спорудження церкви, а в 1976 році його перебудували. Тоді ж розмалювали внутрішні стіни та виконали образ зовні, на головному фасаді.

Останнє дообладнання іконостасу зробили 1993 року . Біля церкви стоїть привабливої форми дерев’яна каркасна дзвіниця під бляшаним шатром, збудована в 1935 році зі старих дубових брусів.

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.

Фотографії з події