2010-03-23ЦЕРКВА

Парафія у Бенедиківцях відроджується

У П’яту неділю Великого посту, 21 березня, владика Мілан відвідав с. Бенедиківці, що на Мукачівщині. Це була перша парафія, до якої владика завітав після його призначення ординарієм Мукачівської греко-католицької єпархії. Тут владика у співслужінні з о. Василем Якубичем, який є адміністратором парафії с. Бенедиківці, відслужив Архієрейську Літургію.

Ще не так давно участь у недільних богослужіннях під відкритим небом у цій парафії брало лише кілька десятків вірників, а тепер їхня кількість зростає, наразі  їх є понад сімдесят! І це є великою радістю для всіх!

У своїй проповіді владика наголосив на тому, що християнство  полягає у служінні: "У служінні до ближнього з любові та покори. Інод ми маємо хибну уяву про християнство, так само, як брати Яків та Іван, які просили собі місця біля Христа,один праворуч, другий ліворуч, тобто, вони хотіли бути панами, мати владу…Але Ісус сказав до них, що хто хоче між вами бути великим, хай буде слугою (Мр.10.32-45). І що було вкінці, коли Ісус з власної волі, заради спасіння всіх людей дав себе понизити, розіп’яти за наші гріхи? Де були ті, хто хотіли сидіти поруч Христа? Повтікали, залиши Його самого. Праворуч та ліворуч були  розбійники. Чому? Тому що апостоли не розуміли Його слів, не були приготовані до служіння. Багато разів сам Спаситель показував нам приклад служіння. А особливо тоді, коли з любові Він помер на хресті. Ісус відкупив усіх нас. І заради нашого спасіння у покаянні ми повинні прийняти Його як Спасителя. Наше спасіння не залежить від того, чи ми маємо церкву збудовану з каменю, або з дерева, але чи ми маємо покаяння, любов. Де є Ісус, тоді, коли говориться про ненависть? Де є Ісус тоді, коли серце є сповнене злобою до ближнього? Можна через поклони коліна собі розбити, але ввійти в пекло. В часі посту ми молимося чудову молитву Єфрема Сирійського, яка говорить нам про покору, про любов, про те, що ці чесноти є Божим даром. І, отже, молімося, просімо Ісуса Христа, щоб Він дарував, подав нам покаяння, покору та любов. Адже лише Він може змінити наші серця.  Молімося, щоб між нами був Божий Дух. Тоді буде мир та злагода. Тоді буде любов, яка притягує та об’єднує всіх нас. Тоді між нами Буде Бог".

Після Архієрейської Служби Божої владика Мілан урочисто освятив хрест, встановлений на території біля храму.

Вл. інф.

Фотографії з події