2010-03-27ОСВЯЧЕННЯ

Жденіївська церква вже має освячені хрести

26 березня, у день перенесення мощей свт. Никифора, патріарха Царгородського, владика Мілан завітав до вірників с. Жденієво Воловецького деканату. У цій мальовничій гірській місцевості у співслужінні з чотирма священиками владика Мілан освятив три  хрести на куполи храму, який будується у Жденієві. Після освячення, згідно з нашою традицією, кожен з присутніх вірників мав змогу прикластися до новопосвячених хрестів.

 

Пастирське слово з нагоди освячення нових хрестів в с. Жденієво Воловецького деканату

Всечесні отці, дорогі браття і сестри у Христі!

Я дуже радий, що в цю п’ятницю перед Квітною Неділею ми могли освятити ці хрести, щоб вони вже найближчим часом змогли височіти на куполах храму. Я бачу, як чудово зроблені вже куполи, і це є знову ще одним знаком довір’я і надії до Господа, що це будівництво йде до доброго завершення. Зараз, після відпусту та благословення, кожен із нас буде мати змогу доторкнутися та поцілувати ці хрести, й ті діточки, які тут присутні, коли повиростають, будуть розповідати своїм дітям, що вони тих хрестів доторкалися колись.

Молімося всі, щоб це будівництво якнайшвидше було завершене. Нехай Господь Бог допомагає всім тим, які стараються тут на будівництві, які працюють тут, турбуються про цей Божий Храм, і всім вам, які докладають всі свої зусилля до того, щоб вже могли молитися у новій церкві. Амінь.

 

Історична довідка

У 1733 році в селі стояла дерев’яна церква св. Миколи з одним дзвоном. У 1881 році знову йдеться про дерев’яну церкву.

Теперішню муровану базилічну церкву (цей греко-католицький храм за радянських часів був відібраний і переданий православній громаді й так і не повернувся до своїх власників) збудували з 1904 по 1918 рік на церковній землі, що називається "Гробище". Спорудженням займалися майстри-італійці, а найактивнішими помічниками з місцевих людей були І. Русин, І. Тидір, П. Попелич та інші.

Гроші на будівництво збирали всі селяни, окремий внесок зробили працівники лісового господарства. Першим священиком у новозбудованій церкві став угорець о. А. Шимшон. Після нього служили о. І. Ревтій, о. М. Фельбаба, о. С. Григорович, о. Іваницький. Іконостас зробив І. Русин, а ікони малювали в Будапешті.

Дзвіницею служить вежа церкви. найбільший дзвін подарували Арендацький і Панасович. До купівлі дзвонів був причетний також Янош Генцьо.

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.


Фотографії з події