2010-04-06ВОСКРЕСІННЯ

Пасхальна ніч у кафедральному соборі

В ніч з третього на четверте квітня у Хрестовоздвиженському кафедральному соборі Ужгорода у співслужінні з 5-ма священиками владика Мілан відслужив Пасхальне всеношне з архієрейським освяченням пасок. 

Пасхальне богослужіння почалося надгробним, яке служив отець Владислав Ігнатишин. Після чого  процесійним ходом всі вірні, священики, владика Мілан здійснили обхід храму, який знаменує хід жінок-мироносиць, апостолів до гробу Господнього. Церква в цей час є символом гробу. Після виходу з храму всіх людей у храмі гаситься все світло (як образ темряви у гробі), закриваються двері (як символ запечатаного гробу). Але великою різницею між ходом жінок і апостолів до гробу та теперішнім процесійним ходом є те, що жінки та апостоли йшли з великим жалем, який огорнув їх після смерті Спасителя, вони ще не знали про Його воскресіння, а ми в Пасхальну ніч йдемо з великою радістю та з величним співом: «Воскресеніє Твоє, Христе Спасе, ангели поють на небесі, і нас на землі сподоби чистим серцем, Тебе, піти і славити», прославляємо Господа, тому що ми знаємо, що Христос воскрес і Спас нас силою Свого воскресіння.

Після святкового обходу процесія стала перед входом у храм, й владика Мілан перед закритими дверима собору почав святкову Пасхальну утренню, проголошуючи: «Слава Святій, і Єдиносущній, і  Животворящій, і Нераздільній Тройці, всегда, нині і присно, і во віки віков!», після чого було тричі радісно заспівано: «Христос воскресе із мертвих, смертію смерть поправ, і сущим в гробіх живот даровав!» Владика Мілан знаменням Хреста, через який весь люд отримав спасіння, відкрив двері храму, і під святковий спів «Христос воскресе» всі зайшли до храму, який був освітлений всіма свічками та світлом, що знаменувало світло Христового Воскресіння, що просвічує кожну людину. Далі слідував канон Пасхи, в якому оспівувалась подія Христового воскресіння, яка є перемогою над смертю. Під час співу стихиря Пасхи всі вірні цілували Євангеліє як Слово Боже, вчення Боже, Хрест, через який ми спасаємось, та ікону Воскресіння Господнього, на якій зображено перемогу над смертю.

Після закінчення Пасхальної утренні владика Мілан та священики освячували велику кількість пасок, які принесли вірники.    

Вл. внф.

Фотографії з події