2010-04-08ОСВЯЧЕННЯ

У Бабичах будуватимуть нову церкву

П’ятого квітня, у Світлий понеділок, у співслужінні зі священиками Чинадіївського деканату владика Мілан відслужив Велику вечірню у селі Бабичі. Пастирський візит владики Мілана до цієї мукачівської гірської місцевості відбувся з нагоди освячення наріжного каменю майбутньої нової церкви. (Фотографії з події).

Наразі вірники села Бабичі моляться у тимчасовій каплиці, яка розташована у будівлі колишнього старого магазину. Стара греко-католицька церква зараз належить православній громаді, і досі так і не вдалося налагодити почергове моління у ній.

Історична довідка

Вперше церкву у Бабичах згадано в 1692 році.

Теперішня стара греко-католицька церква 1892 року типова мурована базиліка. За досить непевним переказом, церкву будували 30 років. Зберігся письмовий договір 1937 року між громадою та мукачівським майстром Іваном Гановським, за яким майстер повинен був відремонтувати зруйновану блискавкою вежу.

Іконостас зробили Василь Кампо та Іван Кенез у 1935 році, хоч у записах І. Павлишинця іконостас стоїть як його твір.

Біля церкви стоїть дерев’яна одноярусна каркасна прямокутна в плані дзвіниця з різьбленими стовпчиками на вході, що несе шість дзвонів. Три дзвони відлито на ужгородській фабриці "Акорд" у 1925, 1929 та 1937 роках. Найменший виготовлено в Хомутові Ріхардом Герольдом у 1924 році.

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.