2010-04-18РОЗБУДОВА

У Новоселиці освятили наріжний камінь та хрести для майбутньої каплиці

Одинадцятого квітня, у Неділю святого Апостола Томи, владика Мілан відвідав вірників с. Новоселиця Перечинського деканату. Тут у співслужінні зі священиками Перечинського деканату владика освятив хрест та наріжний камінь майбутньої Святовознесенської каплиці, котра будується. (Фотографії з освячення).

А вже сімнадцятого квітня владика Мілан приїхав у Новоселицю, щоб освятити два нові хрести на куполи цієї майбутньої каплиці. (Фотографії з події).

Це освячення для всіх було дуже радісим та несподіваним, адже події, що розгортаються так стрімко, говорять про те, що скоро греко-католики Новоселиці матимуть, де молитися. Бо, на жаль, стара греко-католицька церква знаходиться у володінні православної громади і за 19 років так і не вдалося домовитися з ними про почергове моління в ній.

Хочеться висловити найщирішу подяку всім жертводавцям, всім, котрі піклуються про будівництва наших храмів, каплиць, парафіяльних будинків по усій нашій Мукачівській греко-католицькій єпархії! Нехай Бог нагородить вас своїми ласками та щедротами на многії і благії літа!

Історична довідка

У селі стоїть одна з найдавніших мурованих церков Березнянщини, що датується за шематизмом Мукачівської греко-католицької єпархії 1915 року. У 1751 році в єпископському протоколі записано: "Церков: камінна, в добром состояню. Образами всіми снабжена. Посвященна вознесінню Г. Наш. І. Христа. Книги всі має... Звони 2, теперь благословенні. Кладбище загорожено." Парохом був Іоанн Новосільський, висвячений єпископом Устрицьким у Польщі.

У кінці ХІХ ст. інтер’єр розмалював Ф. Видра. Нині в церкві все перемалювали. 

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.