2010-04-28ДОКУМЕНТ

Папська булла про призначення Преосвященного владики Мілана єпархом Мукачівським

Бенедикт, єпископ, слуга слуг Божих
Високодостойному братові Мілану Шашіку, СМ, дотеперішньому єпископові Бононійському і Апостольському адміністраторові «ad nutum Sanctae Sedis» Мукачівської єпархії візантійського обряду, поставленому єпископові тієї ж єпархії, вітання та апостольське благословення.

Претяжка служба, яку виконуємо як найвищий пастир цілого Господнього стада, крім іншого, від нас вимагає сьогодні, щоб належним чином потурбувалися про Мукачівську єпархію візантійського обряду, яка залишилася вакантною після зречення уряду благої пам’яті Івана Семедія. А ти, високодостойний брате, як ми почули від високодостойного брата, нашого кардинала, префекта Конгрегації для Східних Церков, здаєшся гідним для того, аби провадити її заради Твоїх освічених здібностей та досвіду в пасторальних справах тієї ж єпархії.

Отож, з нашої апостольської влади позбавляємо Тебе пут титулярного єпископства Бононійського та вже згадуваної служби Апостольського адміністратора «ad nutum Sanctae Sedis», і призначаємо Тебе єпископом Мукачівської єпархії візантійського обряду з усіма правами та обов’язками, які випливають із Кодексу канонів Східних Церков. Також доручаємо Тобі, щоб Ти цей лист дав до відома своєму священству та мирянам, яких підбадьорюємо до того, аби Тебе охоче прийняли та залишалися з’єднані з Тобою.

Насамкінець, високодостойний брате, паси вірників Тобі звірених із найбільш можливою любов’ю та, передусім, пастирською відвагою. Настільки пасемо – наскільки любимо. Світло і радість Святого Духа під охороною Пресвятої Богородиці нехай будуть завжди з Тобою та з цією нам найдорожчою церковною спільнотою. Дано в Римі, при Святім Петрі, 17 березня 2010 року Господнього, у п’ятому році нашого понтифікату.

Бенедикт ХVІ