2010-05-08ПРОХАННЯ

Чи ростуть біля вашої церкви дерева-довгожителі?

Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ), спільно з Держслужбою заповідної справи України, проводить всеукраїнську інвентаризацію прадавніх дерев, які є видатними пам'ятками природи, культури і історії, та просить Вашої допомоги.

Значна кількість прадавніх дерев, як показує досвід, збереглася саме біля церков. З огляду на це організатори заходу просять про підтримку Церкви, а особливо священників-парохів. Тож якщо на території біля Ваших храмів (в селі, місті) ростуть дерева-довгожителі (дуби, липи, ясені, або інші породи дерев), які  на відстані від поверхні землі 1,3 м мають стовбур в охопленні більш ніж 4 м, просимо повідомити про це за адресою: КEKЦ, вул. Райдужна, 31-48, 02218, м. Київ, Е-пошта: kekz@carrier.kiev.ua, або Бюро з питань екології УГКЦ, вул. Василіанок, 64, 76019, м. Івано-Франківськ, Е-пошта: ekoburougcc@ukr.net.

Даний природоохоронний захід має за мету виявити та включити наявні стародавні дерева до числа пам’яток природно-заповідного фонду України, гарантувати їм належну охорону, надати необхідне лікування та фаховий догляд (спорудити громовідвід, встановити охоронний знак, підв’язати гілки, встановити опори, тощо).

В 30-х роках ХХ ст. подібна робота на Західній Україні вже проводилась за підтримки Греко-Католицької і Римсько-Католицької Церкви, але, на жаль, була зупинена війною.

Бюро з питань екології УГКЦ