2010-06-01АКЦІЯ

На захист ненародженого життя

Першого червня 2010 року у місті Мукачеві відбулася молитовна акція на захист ненародженого життя. Захід розпочався молебнем до Пречистої Діви Марії в Святоуспенському соборі міста Мукачево, який очолив Преосвященний владика Мілан.

Після молебня відбувся процесійний хід вулицями міста до міської жіночої косультації. До процесійного ходу, як і до самоії акції, долучилися також представники різних церковних конфесій, а саме єпископ Антал Майнек римо-католицької єпархії, єпископ Лайош Гулач з реформатської церкви міста Мукачева, священослужителі православних Церков (Київського та Московського патріархатів), також у цій молитовній акції брав участь мер міста Мукачево Золтан Лендєл та інші представники міської влади.

Біля будинку міської жіночої косультації під спів молитви "Отче наш" українською, церковнослов'янською та угорською мовами було посаджено символічне дерево життя. На завершення акції у всіх храмах міста дзвонили дзвони на знак захисту життя ненароджених дітей.

Фотографії з події

 

Звернення учасників акції з нагоди дня захисту дітей
до керівників міст, лікарів та усіх людей доброї волі

Кожне людське життя — унікальна і неповторна подія у всесвіті, слід якої не загубиться, бо сягає у вічність

Читаємо у Псалмі: "Ти виткав мене в утробі матері моєї" (Пс. 139, 13). Вже від зачаття чітко бачимо Божу руку у створені нової людини, якою Він опікується настільки, що пораховано її волосся на голові (пор. Мт. 10,23).

Цим зверненням ми засвідчуємо, що переривання вагітності — аборт (а також вакуум-регуляція менструального циклу), проведені в будь-який термін вагітності, є вбивством людини. Про це засвідчує не лише вчення Церкви, а також дослідження сучасної біології (генетики та ембріології), з точки зору якої, життя людини як біологічного індивідуума починається з моменту злиття ядер чоловічої і жіночої статевих клітин.

Згідно з даними медицини (зокрема результатами ультразвукових досліджень та внутрішньоутробних оптичних зйомок), дитина, яку абортують, зазнає таких самих страждань, як і доросла людина, яку тортурами доводять до смерті. Окрім того, аборти мають згубні наслідки для психологічного і фізичного здоров’я  всіх задіяних в них осіб (постабортний синдром у матерів, членів їхніх сімей та лікарів, які проводять аборти, втрата репродуктивної здатності, інфекції, смертність жінок під час і після абортів…) При наявному стані речей в Україні ці наслідки вже поширилися на все суспільство. 1 млн. подружніх пар в Україні неплідні, з них 868 тисяч — через неплідність жінки. Причиною жіночої неплідності у 80% випадків є аборт.

З позиції медичної етики аборт є оскверненням, спотворенням високого покликання лікаря, завдання якого — лікувати і рятувати життя людини, а не нищити його прямим втручанням.

Звертаємось до керівників міста, лікарів та усіх людей доброї волі, робити все можливе для захисту ненароджених дітей та їх матерів.