2010-07-08СВЯТИЙ

Ікона з часточкою мощей св. Падре Піо буде встановлена в ужгородському монастирі

10 липня, у суботу, об 11.00 до Ужгородського кафедрального собору прибуде ікона святого Падре Піо з часточкою його мощей. Мощі побувають у всіх парафіях міста Ужгорода та навколишніх сіл і завершать своє паломництво 10 серпня – у день сотої річниці священства Падре Піо. Того дня вони прибудуть до каплиці Ікони Маріяповчанської Божої Матері монастиря отців-францисканців в Ужгороді, де і будуть встановлені.

Біографічна довідка:
Святий Піо з П'єтрельчіни (світське ім'я: Франческо Форджоне *25 травня 1887, П'єтрельчіна, Італія – † 23 вересня 1968) – італійський святий 20-го століття, відомий стигматик, благодійний діяч та чернець ордену капуцинів.
Святий отець Піо, Франческо Форджоне, народився 25 травня 1887 року в П'єтрельчіні (Італія), в дієцезії Беневенто. До ордену Братів Менших Капуцинів вступив 6 січня 1903 року як кандидат у пресвітери. Висвячений був 10 серпня 1910 року в катедрі в Беневенто. 28 липня 1916 року прибув до монастиря Сан Джованні Ротондо, на пагорбах Гаргано, де, за винятком невеликих перерв, перебував аж до дня смерті, тобто до 23 вересня 1968 року. У п'ятницю, 20 вересня 1918 року, в чернечому хорі старої церкви під час молитви перед Розіп'ятим отримав стигмати, які залишалися відкритими і кровоточивими впродовж п'ятдесяти років.
23 вересня 1968 р. о. Піо з П'єтрельчіно помер у віці 81 року, закінчивши один з найбільш незвичайних життєписів в історії Церкви. Відомий стигматик, священик, який носив на своєму тілі Рани Ісуса Христа, був у центрі уваги мільйонів людей. Крім його великої святості (співбрати називали його "ходяча доброта") і стигматів, які спричиняли надзвичайні терпіння й тривали понад 50 років, о. Піо був обдарований багатьма харизматичними дарами: поринав у видіння, повідомляв про свою присутність пахощами (приємний запах виходив з його ран), оздоровлював, мав дар білокації (уміння знаходитись одночасно в декількох місцях планети), читав думки сердець і пророкував. Також був одним з найвизначніших сповідників Церкви, проводив безліч годин у сповідальниці. До нього приїжджали з цілого світу. Сан-Джованні-Ротондо, що неподалік міста Фоджі, на півдні Італії, стало місцем пробудження людських душ.
Папа Йоан Павло II 2 травня 1999 року зачислив його до лику блаженних, а 16 червня 2002 року – до лику святих. Святий отець Піо залишив прекрасне свідчення любові до Господніх страстей і Євхаристії, вірним і покірним слугою якої він був.