2010-08-10ОСВЯЧЕННЯ

На підвалинах колишнього депо стоїть нова церква

9 серпня на свято великомученика і цілителя Пантелеймона у селі Відричка Рахівського деканату було освячено нову церкву. Після освячення храму і престолу (різби Михайла Приймича) владика Мілан за участі 15 священиків і вірників Рахівського та Бичківського деканатів відслужив Архієрейську Службу Божу.

Вірники цього села довго чекали на цю подію. Як розповів адміністратор парафії протоієрей Володимир Проданець, греко-католицька громада була заснована ще у травні 2000 року. Богослужіння проводилися у будинку однієї вірниці. Згодом вдалося придбати будинок колишнього депо, який 10 жовтня 2003 року владика Мілан освятив як тимчасову каплицю.

У 2008 році розпочалося планування будівництва церкви. Рахівський архітектор Михайло Кравчук задумав збудувати її  як певну репліку старовинного марамороського храму.

Навесні 2009 року громада, не маючи жодних коштів, покладаючись тільки на віру в Бога, взялася розбирати стару будівлю. Коштів на продовження будівництва не було б, якби не знайшовся добрий меценат з Хорватії, тепер архімандрит патер Желько Юркович, який допоміг звести основну частину: стіни, дах, купол, вставити вікна та двері. Головним майстром будівництва був Михайло Проданець.

Фотографії з події