2010-09-28РЕЛІКВІЯ

„Святий отче Миколай, на всякий час помагай..."

У неділю перед Воздвиженням, 26 вересня, відбулася визначна подія для нашого краю, а особливо для мешканців села Доробратово, що на Іршавщині. До їхньго Свято-Миколаївького храму прийшов сам їхній небесний покровитель – святий Миколай Чудотвороць, архієпископ Мірлікійський.

Зустріли частку мощей святителя, які прибули з м. Бар (Італія), у кафедральному Хрестовоздвиженському соборі владика Мілан з духовенством. За безпеку ж перевезення до села Доробратово відповідали почесна військова варта та підрозділ Державтоінспекції, який їх супроводжував.

Під’їжджаючи до Доробратова, уже здалеку було чути церковні дзвони, які вітали святого. Понад дві тисячі доробратівчан та три з половиною тисячі паломників  зібралися звідусіль, щоб вшанувати святого Миколая, а також помолитися до нього як до заступника перед Богом. На чолі з владикою Міланом та сорок одним священиком (які також вислуговували людям Тайну покаяння), вірники зустріли частку мощей Святителя під спів всім відомої пісні „Ой, хто, хто Миколая любить”. Можна було побачити реакцію малих діточок, які спостерігали з цікавістю і намагалися побачити свого улюбленця, та сльози радості дорослих, які просили чуда у святого Миколая.

Перед початком Архієрейської Служби Божої владика Мілан освятив бічний престол, де буде знаходитися частка мощей Святителя і кожен зможе підійти вклонитися святому, та відправив акафіст до святого Миколая.

По закінченню Літургії владика вручив грамоти учасникам конкурсу, про який зможите детальніше дізнатися у єпархіальному журналі „Благовісник”, а також вручив Архієрейські грамоти тим, хто приклався до проведення цього свята.

„Святий отче Миколай, на всякий час помагай..."

Вл. інф.

Фотографії з події