2010-10-04ОСВЯЧЕННЯ

Вірники Тур’я Поляни вже молитимуться у новій церкві

У неділю, 3 жовтня, у парафії села Тур’я Поляна Перечинського деканату відбулася радісна подія: нарешті греко-католицькі вірники цього села зможуть молитися у церкві. Цього дня владика Мілан освятив новозбудований храм Ікони Клокочовської Божої Матері, де було відслужено Архієрейську Літургію за участі десятка духовних отців Перечинського деканату.

Оскільки у старій греко-католицькій церкві не вдалося впровадити почергове моління з православними братами, греко-католики прийняли рішення будувати нову церкву. 2 жовтня 2005 року було освячено наріжний камінь нового храму. Протягом тривалого часу вірники молилися у пристосованих приміщеннях. Інтенсивне будівництво велося останні три роки.

Фотографії з події

Історична довідка

У єпископській візитації за 1751 рік згадують про добру дерев’яну церкву св. архістратига Михаїла з двома дзвонами, прикрашену всіма новими образами.

Стара греко-католицька церква (можливо 1832 р.), яка нині стоїть у селі, є типовим мурованим храмом, південний та північний фасади якої зміцнено контрфорсами. Архітектура інтер’єру дуже нагадує тур’ябистрянську церкву. Іконостас і вівтар – старої роботи, а ікони, очевидно, намалювали в одній з угорських іконописних майстерень кінця ХІХ – початку ХХ століття.

Перед церквою стоїть одноярусна каркасна дерев’яна дзвіниця. Два більші дзвони вилила ужгородська фірма „Акорд” у 1939 році (мабуть тоді спорудили дзвіницю), а найменший походить з 1758 року.

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.