2010-10-16ПОКРОВА

Перше храмове свято з владикою Міланом

14 жовтня владика Мілан вперше завітав до парафії у селі Жнятино Мукачівського деканату. Тут він ввідслужив Архієрейську Службу Божу у старому греко-католицькому храмі Покрови Пресвятої Богородиці, в якому проводяться почергові Богослужіння разом із православною громадою.

Перед Святою Літургією було посвячено в піддиякони Анатолія Гороздова із села Дротинці, а під час Служби Божої в диякони – Олега Касинця, випускника УжБА, родом з Королева.

Фотографії з події

Історична довідка

У 1692 році Жнятино було філією Ґоронди. У 1704 році видно було залишки церкви, спаленої німецькими солдатами в попередні буремні роки, але незабаром вірники її відбудували.
Давню дерев’яну церкву згадують у 1775 році. У 1881 році йдеться про дерев’яну церкву з високим шпилем над баштою, яка, очквидно, стояла в селі аж до спорудження типової мурованої церкви базилічного типу.

У церкві збереглася мармурова табличка з датою 1901, яка є, можливо, роком початку будівництва, що відбувалося за сільського голови Михайла Дідинського. Окремих селян громада вибрала для роботи в пані на прізвисько Чеханя, а зароблені гроші йшли на церкву. Суттєвою була і допомога земляків з Америки. За спогадами куратора Василя Кіша, малювання в церкві виконав художник Карло Ортман у 1921 році.

У кінці 1940-х років місцеві священики Федір Дурневич та Іван Кешеля були заслані на каторгу й обоє померли в радянських концтаборах.

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.