2010-10-20УРОЧИСТІСТЬ

Владика Мілан освятив нове приміщення бібліотеки УжНУ

У рамках святкування 65-річчя Ужгородського національного університету 18 жовтня було урочисто відкрито нове приміщення його наукової бібліотеки. Впродовж кількох десятиліть студенти університету користувалися книгозбірнею на „Кремлівці”, яка знаходилася у приміщенні резиденції єпископів Мукачівської греко-католицької єпархії. Сьогодні за допомоги благодійників проблему вирішено – з побудовою нового приміщення університет отримав бібліотеку, облаштовану за сучасними стандартами, а єпархії повернуто її майно.

Університет не був проти віддати приміщення, яке в сучасних умовах і не могло задовольнити потреби студентів, однак не міг знайти належного місця для перевезення гігантського бібліотечного фонду. Рішення було знайдене лише у 2008 році: на "БАМі", де знаходиться головний корпус УжНУ, розпочалося будівництво нової бібліотеки.

"Проблема полягала у величезних коштах, які будь-який університет  власними силами віднайти не може. Як правило, це повинна оплачувати держава за рахунок держбюджету. Наші неодноразові звернення в різні часи до Кабінету Міністрів нічого не дали. Залучення грошей на будівництво почалося тільки у 2008 році, коли з ініціативи Віктора Івановича Балоги до благодійного фонду почали надходити кошти від меценатів, які вболівали за вирішення цієї святої справи. І нарешті сьогодні ми відкриваємо нове приміщення бібліотеки", – наголосив під час відкриття ректор УжНУ Микола Вегеш.

Після урочистого перерізання стрічки владика Мілан освятив нові приміщення наукової бібліотеки. А відтак на знак вдячності за особисту допомогу в побудові приміщення книгозбірні і повернення єпископської резиденції вручив депутату обласної ради, голові Закарпатської організації партії Єдиний Центр Івану Балозі орден Андрія Бачинського ІІІ ступеня.

Фотографії з події