2010-11-06ПАМ’ЯТЬ

Акафіст до Теодора Ромжі в Segni (Італія)

В Італії, в Міжнародній семінарії св. Папи Вітальяно, Згромадження Воплоченого Слова, де навчаються також монахи із України, словами Теодора Ромжі “Вмерти за Христа – значить вічно жити” 31 жовтня було згадано пам'ять цього Закарпатського мученика, якого Папа Римський Іван Павло ІІ 27 червня 2001 року у м. Львові проголосив Блаженним, який є не тільки мучеником Греко-Католицької Церкви, але також і покровителем нашої монашої спільноти на Закарпатті, в мальовничому селищі  міського типу Дубове.

Бажаючи в особливий спосіб підкреслити нашу набожність до блаженного, ввечері цього ж дня було відправлено молитву Акафісту, на якій були присутні о. Карлос Вокер, генеральний настоятель Згромадження Воплоченого Слова, о. Андрес Бонельо, ректор Міжнародної семінарії св. Папи Вітальяно, а також багато інших отців та семінаристів.

Приклад блаженного єп. Теодора Ромжі спонукає нас до наслідування, як у важкі часи переслідування Церкви, він не відрікається своєї віри, не втікає, але як справжній воїн Христа стає на її захист, аж до тієї міри, що віддає своє життя. Місію, яку довірив йому Господь, визволити людину від гріха і від смерті, показав на практиці, а не на словах свою любов, померши за своїх вірних: „Ніхто не спроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає” (Ів. 15,13).

Ми повинні бути „спеціалістами” у мудрості хреста, в любові до хреста та у радості хреста (Конституції Згромадження). Бо і Христос нам пообіцяв: „...переслідували мене – переслідуватимуть і вас” (Ів. 15,20).

         бр. Михайло Леспух, ЗВС
Фотографії з події