2011-04-12ФІНАНСУВАННЯ

Наша єпархія отримала грант на реставрацію фресок у святилищі Хрестовоздвиженського кафедрального собору в Ужгороді

З 1 лютого цього року розпочалася реалізація спільного словацько-українського проекту під назвою „Кошицький та Ужгородський кафедрали – центри розвитку на територіях спільної історії”. Він був розроблений словацькою громадською організацією „Перлини готичного шляху” (котра є офіційним представником римо-католицького собору, парафії Святої Єлизавети в м. Кошице (Словаччина) та офіційним бенефіціаром проекту) разом з партнером Мукачівською греко-католицькою єпархією.

Згідно з цим проектом, реалізація якого триватиме два роки, в Ужгородському Хрестовоздвиженському греко-католицькому соборі будуть відреставровані фрески святилища, а в Кошицькому римо-католицькому соборі св. Єлизавети збережені пошкоджені частини безцінного культурного та історичного монументу – його західний вхід. Також протягом цього часу буде виготовлено тримовні (англійську, словацьку, українську) презентаційні публікації про ці визначні туристичні та культурні пам’ятки міжнародного значення. Всі ці заходи повинні покращити також обізнаність громадськості про спільну історію Закарпаття і Кошицького краю.

Очікується, що разом із реставрацією цих історичних, культурних та релігійних центрів обох регіонів збільшиться кількість туристів, які відвідають кафедрали та інші визначні місця, особливо з прикордонних територій Угорщини, України та Словаччини.

Є сподівання, що цей проект також сприятиме встановленню тісного партнерства між Мукачівською греко-католицькою єпархією (власником собору в Україні) та громадою св. Єлизавети в м. Кошице і Кошицькою римо-католицькою єпархією, між міськими радами Кошиць й Ужгорода, а також іншими залученими партнерами (Фонд блаженного Теодора Ромжі, Закарпатський художній інститут тощо).

Проект співфінансується Європейським Союзом згідно з програмою транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013 „Європейський інструмент сусідства і партнерства”.

Прес-реліз проекту (у форматі rtf)