2011-04-11ПАРАФІЯ

В Обаві встановили меморіальну дошку о. Михайлу Данканичу

П’ятої неділі Великого посту Преосвященний владика Мілан відвідав вірників села Обава Чинадіївського деканату. Тут з вітальним словом його зустрів адміністратор Свято-Покровської парафії прот. Михайло Софілканич.

На Архієрейській Службі Божій разом з владикою Міланом співслужили прот. Михайло Софілканич (декан Чинадіївського д-ту) та о. Василь Іванчо.

У своїй проповіді владика Мілан зазначив, що Церква через Слово Боже виховує нас, духовно формує і готує до того великого свята – Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. „Кожна Неділя має щось особливе у тому Слові. У Євангелії цієї неділі до Ісуса приходять Яків та Іван, сини Заведеєві, і просять Ісуса, аби дав їм сидіти одному по правиці, а іншому по лівиці в Його славі. А Ісус запитує їх: „Чи можете пити чашу, яку Я п’ю, і хреститися хрещенням, яким Я хрещуся?» Тут Ісус говорить про свої страждання. Він розповідає учням, що Сину Чоловічому треба буде страждати, що Його засудять, відкинуть і приб’ють до Хреста, але вони не розуміють Його слів і ніби не чують Його.

Ісус говорить їм, що сидіти праворуч чи ліворуч Нього, не Йому вирішувати, але кому Отець приготував. Христос говорить про Свій хрест, про те, як Він буде на хресті, що це є Його слава, і праворуч і ліворуч Нього місця вже зайняті. Хто там ліворуч і праворуч? Двоє розбійників. Коли Ісус Христос на Голгофі висить, прибитий до хреста, а по обидва боки – розбійники, апостолів там немає. Тільки один Іван, всі інші втекли.

Було потрібне Христове розп’яття, Христова смерть, щоб апостоли зрозуміли, яка є слава Ісуса Христа: щоб Він прийняв Волю Отця аж до кінця, щоб нас відкупив, що Він вмирає на хресті, аби переконати нас, що Бог є Любов і що любить нас до кінця. Він нічого не залишив для себе, був позбавлений усього, навіть одягу. На хресті вмирає за нас, молиться за всіх і каже: „Отче, відпусти їм, бо не знають що роблять”. Ісус молиться за тих, які Його розіп’яли, не лише за тих римських солдат, чи тих, які насміхалися з Нього, але і за нас, які своїми гріхами прибили Його до хреста. Він взяв всі наші гріхи на себе, щоб вони нам були прощені. Це дуже важливо. Ісус за всіх страждає і вмирає.”

Наприкінці владика Мілан побажав, щоб кожен добре приготувався до святкування Пасхи, яка означає перехід від смерті до життя, перехід від смерті Ісуса Христа до Його Воскресіння. Для християнина Пасха має бути переходом від смерті гріха до нового життя, де Божа Благодать оживляє людину духовно мертву і дає свою ласку, свою благодать і свою любов.

Після закінчення Божественної Літургії всі разом вийшли процесійною ходою на освячення пам’ятної дошки, якою вдячні вірники увіковічнили пам'ять ісповідника віри о. Михайла Данканича. Отець Михайло проживав разом із родиною до 1949 року у парафіяльному будинку, на який і було встановлено дошку.

Після освячення меморіальної дошки відбулася панахида за о. Михайлом. Потім владика Мілан зустрівся з родиною о. Михайла. Вони поспілкувалися та зробили спільне фото біля пам’ятної дошки.      

Вл. інф.

Фотографії з події