2011-06-07У СВІТІ

Хорватія тепло зустріла Святішого Отця

Владика Мілан побував у Хорватії під час візиту Папи Римського  

З 4 по 5 червня Святіший Отець Бенедикт ХVІ відвідав Хорватію. Апостольський візит Святішого Отця пройшов під знаком сім’ї. Сам логотип, який зображає сім’ю на фоні хреста та гасло «Разом в Христі» звертає увагу вірних на важливість християнської сім’ї для Церкви і народу.

Високого гостя зустріли Президент Республіки Хорватія Іво Йосіповіч, Прем’єр-міністр Ядранка Косор, глава парламенту, усі міністри, мер Загребу Мілан Бандіч, Апостольський нунцій у Республіці Хорватія Високопреосвященний Архиєпископ Маріо Роберт Цесарі, увесь хорватський єпископат на чолі з Високопреосвященним владикою Архиєпископом Загребським кардиналом Йосіпом Бозанічем. Також загребський мер вручив Папі герб міста Загреб та ключі від міста.

Після багатьох офіційних візитів у Хорватській національній опері Святіший Отець зустрівся з більш як 700 представниками еліти хорватського суспільства, частину запрошених Папа прийняв також на приватній аудієнції.

Ввечері першого дня візиту відбулося нічне чування Папи разом з молоддю на головному майдані Загреба. Було офіційно заявлено, що кількість молоді, яка взяла участь у чуванні перевищила 50 тисяч.

5 червня Святіший Отець очолив Службу Божу на Загребському іподромі з нагоди Всехорватського національного дня католицьких сімей (фотографії). Згідно з офіційними даними на Літургії з Папою було присутньо понад 400 тисяч людей. Організатори з одного боку здивовані таким відгуком, оскільки за найоптимістичнішими прогнозами очікувалося біля 300 тисяч, а з іншого шкодують, що дуже багато людей не змогли потрапити на Загребський іподром, оскільки була лімітованою кількість місць та перепусток.

Наприкінці свого візиту Святійший Отець відслужив Вечірню на гробі блаженного священномученика Алойза Степінца, Архиєпископа Загребського у Загребській Катедрі.

За матеріалами «Католицького оглядача»