2011-06-02ПОДОРОЖ

Журналісти разом із владикою Міланом здійснили поїздку до Словаччини

28 травня журналісти краю разом із владикою Міланом здійснили поїздку до Словаччини. Це вже третя спільна поїздка закордон. Приводом для цьогорічної мандрівки стала „Проща радості” (Púť radosti), яка проходила з 27 по 29 травня у невеличкому словацькому селі Висока над Угом (назва походить від річки Уж).

Уже 12 років поспіль чотири  рази на рік село стає центром молодіжних зібрань. Знаходиться 4-тисячний населений пункт всього за 10 км від с.Сторожниця та за 20 км від пункту пропуску Ужгород-Верхнє Німецьке. Приводом для такого паломництва молоді є трагічна подія далекого 22 листопада 1944 року, коли радянський солдат при спробі зґвалтування застрелив на очах у батька 16-річну дівчину. Глибоко віруюча практикуюча католичка Анна Колесарова померла в обороні своєї дівочої честі. Зараз триває процес її беатифікації, і є сподівання, що буде проголошена блаженною.

„Шлях Радості” – так називається 3-денний фестиваль, організований католицькою церквою, що збирає молодь віком від 15 років для духовного самовдосконалення, щоб навчити шанобливо ставитися до жінки, її призначення в житті та розповісти, як важливо зберігати чистоту до шлюбу та цінувати себе. Захід проходить на базі духовного центру „Домчек” (Domcek)

Травневий зліт під гаслом „Любов стерпить все” зібрав більше п'яти сотень дівчат та  хлопців, які розбилися на 42 загони по 8-10 чоловік. Кожен загін мав свого модератора і свою тему для обговорення. Тут підіймають хвилюючі для кожного питання і знаходять обґрунтовані відповіді. І все проходить в невимушеній радісній атмосфері: лунають  веселі пісні у супроводі цілого вокально-інструментального ансамблю із волонтерів та сотні молодих ніг витанцьовують бельгійський танець.

Кульмінацією „Шляху Радості” стала піша проща до могили жертви святої чистоти (так записано у метриці) Анки Колесарової. „Краще померти, ніж вчинити гріх”, – гласить надпис на могильній плиті. 2002 року навпроти цвинтаря постав пам'ятник, що символізує чистоту, роботи скульптора Мар'яна Урбана: дівчина із білого каменю, із серця якої розквітають квіти і стеляться додолу.

За інфорацією Закарпаття онлайн

Фотографії з поїздки