2011-06-13ЗЕЛЕНІ СВЯТА

Малий Березний збирає вірників на відпуст

За давньою традицією на празник Зішестя Святого Духа Мукачівські єпископи відвідувють Чернечу гору у Малому Березному, яка скликає велику кількість вірників не тільки Мукачівської греко-католицької єпархії, але й з інших куточків країни та з-за кордону.

Цього святкового дня до старовинного монастиря Святителя Миколая завітав Преосвященний владика Мілан, щоб разом із священиками та багаточисленними  вірниками піднести свої молитви до Небесного Престолу та просити від Святого Духа очищення від усякої скверни і спасіння душ наших.

Перед святковою Архієрейською Службою Божою у прецесійному ході під супровід духового оркестру до літньої каплиці було урочисто перенесено чудотворну ікону Мукачівської Богородиці, покровительку Мукачівської греко-католицької єпархії, подаровану папою Пієм ХІ нашій єпархії 1926 року. Перед каплицею Преосвященного владику привітав разом з молоддю Високопреподобний отець Павло Райчинець, ЧСВВ, протоігумен Провінції св. Миколая на Закарпатті.

Архієрейську Службу Божу співслужили: о. Василій Ковбич, протоархимандрит Василіянського Чину з Риму; о. Павло Райчинець, ЧСВВ, протоігумен Провінції св. Миколая на Закарпатті; о. Йоанікій Чверенчук ЧСВВ, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, о. Роберт Лисейко ЧСВВ, ректор Василіянської семінарії із Брюховичів; ігумени із всіх василіянських монастирів на Україні; протопресвітер Виликоберезнянського деканату Василь Данилаш та багато духовенства єпархії і монашества. В часі Літургії було уділено ієрейські свячення Луці (Віталію) Буняку, ЧСВВ, з с. Рокосово Хустського району та Василеві Мацуру, випускнику УжБА, з с. Нижні Ворота Воловецького району.

Після Служби Божої владика Мілан освятив встановлену на стіні монастиря пам’ятну дошку блаженному священномученику Петру Павлу Ґойдичу, ігумену монастиря, котрий пізніше став єпископом Пряшівським і помер 17 липня 1960 року у в’язниці в Леопольдові як мученик.

Вл. інф.
Фотографії з події