2011-06-25ПОЇЗДКА

Селами Міжгірщини

22 червня, у день святителя Кирила, архієпископа Олександрійського, у навечір’я свята Пресвятої Євхаристії Преосвящений владика Мілан з архіпастирським візитом відвідав Міжгірський деканат.

Першою зупинкою була Свято-Вознесенська парафія села Синевир. Біля храму Преосвященного владику зустрів адміністратор парафії о. Микола Мацур. У Свято-Вознесенькому храмі владика Мілан відправив молебень до Пресвятої Богородиці, а після молебня освятив фундамент, до якого було закладено освячений камінь під будівництво нової фари (фотографії з події).

Далі владика вирушив до Синевирської Поляни, де його зустріла молодь, яка привітала його з пастирським візитом. Владика освятив другий поверх фари, котра знаходиться поблизу церкви, а в храмі Пресвятої Євхаристії очолив Велику вечірню з литією (фотографії з події).

Далі владика вирушив до села Слобода, де на вершині, з якої можна побачити кордон Закарпатської та Івано-Франківської областей, в одному з найвищих населених пунктів України, освятив наріжний камінь під будівництво Петро-Павлівської каплиці (фотографії з події). На всю околицю Слободянської долини лунала молитва вірних та Слово Боже, яке проголошував Преосвящений владика Мілан:

„В Євангелії, яке завжди читається при освяченні наріжного каменя, йдеться про визнання віри апостола Петра. Ісус питав всіх апостолів, за кого важают Його люди? І відповіді були різні, але Він конкретно запитує: „За кого вважаєте Мене ви?” І Симон Петро говорить: «Ти є Христос, Син Бога живого». Це є та одина правильна відповідь, яку дав Симон, котрому Ісус змінив ім’я на Петра – Кефа, скеля – і каже, що на тому визнанні віри побудує свою Церкву. На іншому місці Ісус тричі питає апостола Петра, чи любить він Його, і він відповідає, що так. Тоді говорить йому Господь: «Паси мої вівці».

Дорогі у Христі, це не просто так, тому що Отці Церкви говорять, що Церква побудована на визнанні віри і любові апостола Петра. Віра є дуже важлива і потрібна, без неї не можемо бути спасенні. Але апостол Павло у першому посланні до коринтян говорить у 13 главі про те, що якби мав віру, що гори переносив би. та не мав би любові, був би ніким. І далі говорить про любов, яка прощає, яка все зносить, все вистоїть… Це повинно бути об’єднане, саме тому наука катехизму говорить нам,  що маємо три чесноти: Віру, Надію, Любов. Апостол Павло каже, що найбільша з них є любов. Прийде час, коли не буде потрібна віра, надія, бо буде бачення Бога, Його присутності. Залишиться любов.

Дорогі у Христі! Є важливим визнання віри та любові апостола Петра, тому що Ісус йому передав владу провадити Його Церкву. Ми знаємо, що Петро став першим єпископом Риму, там він помер, там над його гробом стоїть велика базиліка апостола Петра, при якій знаходиться наступник апостола Петра – єпископ Риму, зараз Бенедикт XVI. І я дуже радий, що у цій далекій і високій точці нашої єпархії буде храм святих верховних апостолів Петра і Павла, щоб нам нагадувати основи правди нашої віри і про велике завдання, яке має апостол Петро наших часів – єпископ Риму.”

Вл. інф.