2011-11-22ПЕРЕДРІЗДВЯНЕ

Головна різдвяна ялинка для площі Святого Петра в Римі зрізана і готова до переїзду

21 листопада, напередодні транспортування 5-тонної ялинки до Ватикану, владика Мілан разом з духовенством та вірниками зібралися навколо неї у Великому Бичкові, куди дерево з гір доправив гелікоптер. Присутні молилися за щасливу подорож, за тих, котрі працювали і супроводжуватимуть її протягом 1600 кілометів шляху. Також всі радісно заспівали молитву за Святішого Отця “Де Петра свята могила”, многолітствіє та кілька колядок.

Фотографії з Великого Бичкова

Історія цієї зеленої красуні розпочалася ще у 2005 році. Саме тоді Преосвященний владика Мілан після консультації з Блаженнійшим Кардиналом Любомиром Гузаром та Його Еміненцією Кардиналом Мар’яном Яворським звернувся з листом до Святого Престолу з пропозицією подарувати різдвяну ялинку для площі Святого Петра тоді, коли це буде можливо. 2010 року прийшло повідомлення, що Україна може презентувати ялинку на Різдво 2011 року. Тоді Блаженнійший Кардинал Любомир Гузар на зустрічі Всеукраїнської Ради Церков запропонував, щоб це був подарунок від всіх Церков України Святішому Отцеві Бенедикту ХVІ. На це всі члени Ради відгукнулися позитивно.

Потім Його Блаженство Любомир написав листа до Президента України Віктора Януковича, щоб поінформувати про хід подій від самого початку. В листі, окрім іншого, йшлося про те, що такий дарунок – хороша репрезентація нашої держави за кордоном. Тож у червні 2011 року відповідні комісії Кабміну розпочали займатися цією справою на державному рівні. Найінтенсивнішу організаційну роботу виконувало Посольство України при Святому Престолі в особі пані Тетяни Іжевської. Владика Мілан зустрічався з пані Тетяною в Римі 12 серпня. Також був прийнятий в Посольстві України при Святому Престолі разом з отцем-ректором УжБА архімандритом Петром-Павлом Берешом 5 жовтня.

Тим часом в Україні почали вибирати дерево. Після різних пропозицій було вирішено, що основна ялинка для площі Святого Петра буде взята із закарпатських лісів – території Мукачівської греко-католицької єпархії, а кілька десятків менших ялинок – з Карпат Галичини.

На Закарпатті розглядали теж кілька варіантів. Вже навіть обрали дерево з гір поблизу села Богдан Рахівського району. Але, зрештою, остаточний вибір впав на ялинку із села Косівська Поляна над Великим Бичковом Рахівського району (Великобичківський деканат), малої батьківщини блаженного священномученика Теодора Ромжі.

“Ми дуже раді, що саме в ювілейному році блаженного Теодора, коли святкуємо100-річчя від народження, 75-річчя ієрейських свячень та 10-річчя проголошення його блаженним, можемо подарувати ялинку для площі Святого Петра з нашого краю, з місця його народження, і що робимо це спільно з усіма іншими конфесіями – членами Всеукраїнської Ради Церков, – говорить владика Мілан. – Також нас тішить, що у 20-ту річницю Назалежності України маємо змогу в такий спосіб робити добре ім’я нашій державі.”

Вл. інф.