2011-11-19ПОДОРОЖ

Слідами владики Олександра Хіри

На початку листопада на запрошення владики Йосифа Верта, ординарія Новосибірська, владика Мілан відвідав це російське місто, де було посвячено новий єпархіальний центр ім. Слуги Божого владики Олександра Хіри. Пізніше владика Мілан продовжив своє паломництво і поїхав до Казахстану, де відвідав місця, пов’язані із життям і діяльністю ісповідника віри нашого владики Олександра Хіри (17.01.1897 – 25.05.1983).

В супроводі архієпископа Астани владики Томаша Пета владика Мілан прибув до Караганди, де зустрівся з єпископом Янушем Калету, ординарієм Карагандинської єпархії.

10 листопада у співслужінні з греко-католицьким священиком о. Іваном владика Мілан відслужив приватну Службу Божу в кафедральному соборі св. Йосифа, в якому аж до своєї смерті служив владика Олександр Хіра. На Святій Літургії були присутні також кілька вірників, що з любов’ю згадували свого пастиря о. Олександра, який в ті важкі часи безстрашно служив для римо-католиків німців, поляків, литовців і для греко-католиків з України. Це справді була Божа ласка, адже коли в Україні Греко-католицька Церква була заборонена, то в Караганді відправлялися греко-католицькі Служби Божі!

Владика Мілан мав змогу помолитися біля нової могили Слуги Божого владики Олександра Хіри та біля його попереднього місця поховання.

Вл. інф.
Фотографії з події