2011-11-21ДОВГООЧІКУВАНЕ

Зарічанські греко-католики побудували нову церкву

Радість зарічанських вірників і всіх, які прийшли до цього села на свято 20 листопада, була справді великою. Владика Мілан освятив новий храм Різдва Пресвятої Богородиці. Наприкінці Архієрейської Служби Божої, де з владикою співслужили 14 священиків, було нагороджено архієрейськими подячними листами та грамотами багато благодійників.

Справді, Богу дякувати, що будівництво нового храму поставило крапку на ворожнечі двох релігійних громад. Владика подякував греко-католицькій громаді, що таким способом завершила недостойну ситуацію розбрату. 

Ще у 1751 році в Зарічеві була дерев’яна греко-католицька церква Різдва Пресвятої Богородиці. Теперішню муровану церкву спорудили на місці дерев’яної протягом 1765-1770 років. Так як й інші храми нашої єпархії, храм відібрали у 1949 році. Після легалізації Мукачівської греко-католицької єпархії не вдалося його повернути, навіть впровадити почергове моління. Протягом 17 років греко-католицькі вірники молилися під стінами свого прадідівського храму в спеку, дощ і холоднечу.

Змагання за свою церкву тривало до 2007 року. Саме тоді о. Володимиру Малакієву вдалося переконати людей, що єдиним виходом з цієї ситуації є будівництво нової церкви. Завдяки сприянню тодішніх районної та сільської рад було виділено земельну ділянку. Владика Мілан 22 вересня 2007 року освятив ділянку, хрест і наріжний камінь майбутнього храму.

Поки тривало будівництво, греко-католицька громада чотири зими молилася у військовому наметі. Зводити церкву допомагали місцеві спонсори, вірники, що жертвували, а також римо-католицька парафія св. Вікентія з Риму (Італія) та дієцезія м. Аусбург (Німеччина).

Вл. інф.

Фотографії з події

Історія будівництва у фотографіях: лютий 2008 р., 12 вересня 2008 р., 21 вересня 2008 р., 7 червня 2009 р., 8 серпня 2009 р., 23 травня 2010 р.