2011-12-05ВІДНОВА

У Новоселиці освятили копію дерев’яної каплиці, що згоріла

Цього дня також відзначили 80-ліття храму Вознесіння Господнього

4 грудня до парафії села Новоселиця Тячівського деканату завітав Преосвященний владика Мілан. Спочатку у присутності багатьох священиків та великої кількості вірників владика освятив новозбудовану дерев’яну каплицю архістратига Михаїла. 

Ще у 1702 році у селі була дерев’яна церква св. арх. Михайла під берегом Осуй. Однак будівля перебувала в поганому стані і, за народним переказом, згоріла. У 1798 році розпочалося будівництво нової греко-католицької готичної церкви Вознесіння Господнього з ясеня і в’яза. Біля неї стояла і дерев’яна каплиця.

За свідченням тодішнього пароха Степана Бендаса, 4 вересня 1928 року пополудні церкву навмисне підпалили. Пароху вдалося врятувати із палаючого храму книги, чаші та інше церковне начиння, а деталі пожежі він описав у своїй «Хроніці села Новоселиця». Не вціліла і каплиця. Вже у 1930 році у селі почали будівництво нового храму із каменю за проектом ужгородського інженера Е. Егреші. 4 грудня 1931 року церкву Вознесіння Господнього було освячено.

Саме в день 80-ліття храму освятили також нову дзвіницю-каплицю архістратига Михаїла. Відродити її взялися мистецтвознавець Михайло Сирохман, отець Володимир Проданець та рахівський архітектор Михайло Кравчук. Сам проект втілили в життя майстри із рахівського села Видричка – Михайли Шорбан та Струтин, Василь Фільчук. Будівлю символічно встановили на місці колишньої вже згадуваної дерев’яної церкви Вознесіння Господнього.

Фотографії з події