2012-10-01ЦЕРКВА У СВІТІ

Владика Мілан взяв участь у засіданні Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ)

У четвер, 27 вересня, у місті Санкт-Галлен, Швейцарія, відкрилося чергове Пленарне засідання Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ). У цьому щорічному форумі беруть участь предстоятелі близько 40 локальних Католицьких Церков з усіх країн Західної, Східної, Південної Європи, як також із країн колишнього Радянського Союзу. Місце цьогорічної зустрічі зумовлене тим, що саме тут 1400 років тому розпочав свою проповідницьку діяльність св. Галл, ірландський чернець-місіонер, який приніс слово Христового Євангелія на ці землі Швейцарії.

Головною темою Пленарного засідання є «Виклики нашого часу: соціальні та духовні аспекти». Глави помісних Церков латинського та візантійського обрядів проаналізують стан сучасного суспільства у своїх країнах, поділяться досвідом душпастирського служіння, з допомогою фахівців розглянуть низку суспільних та економічних процесів, що відбуваються у Західній та Східній Європі, як у межах Європейського Союзу, так і в сусідніх державах.

Засідання Ради Єпископських Конференцій Європи розпочалося привітанням Владики Маркуса Бюхеля (Marcus Büchel), Правлячого єпископа Санкт-Галлена, віце-президента Єпископської Конференції Швейцарії, Владики Норберта Бруннера (Norbert Brunner), Правлячого єпископа Сіона, Президента Єпископської Конференції Швейцарії, кардинала Петера Ердьо (Péter Erdő), Архиєпископа Ештергом-Будапешта, Президента ССЕЕ. Присутніх владик прибув привітати також пан Мартін Герер (Martin Gehrer), Президент Уряду кантону Санкт-Галлен.

Пленарне засідання Ради Єпископських Конференцій Європи завершилося у неділю, 30 вересня 2012 року. Про це повідомив департамент інформації УГКЦ.

Довідка

Членами Ради Єпископських Конференцій Європи, яку нині очолює кардинал Петер Ердьо, є глави 33 єпископатів, що діють в Європі, до яких приєднуються архиєпископи Люксембургу та Князівства Монако, маронітський архиєпископ Кіпру, ординарій Кишинева та правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії. Отож, Україну в Раді представляють три ієрархи: Глава Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Блаженніший Святослав (Шевчук), Голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України Архиєпископ Мечислав Мокшицький та Єпарх Мукачівський владика Мілан (Шашік). Учасниками пленарних асамблей є очільники єпископатів або їхні заступники.