2013-02-11НОВИНА

"Зречення Папи Венедикта XVI – це не втеча перед труднощами"

Зречення Папи Венедикта XVI – це не втеча перед труднощами. На це звернув увагу о. Федеріко Ломбарді, ТІ, Директор Ватиканського Прес-центру, під час брифінгу, що відбувся через годину після того, як Святіший Отець оголосив про своє рішення.

Речник Апостольської Столиці, посилаючись на слова самого ж Венедикта XVI, пояснив, що це рішення – плід глибокої молитовної призадуми перед Богом та переконання в тому, що його сил недостатньо для належного звершування папського служіння. Папа усвідомлює, що страждання теж має сенс у духовному вимірі цього служінні, прикладом чого був блаженний Іван Павло ІІ.

Отець Ломбарді пояснив, що до 28 лютого 2013 року, до 20-ї години місцевого часу, Папа Венедикт XVI повністю виконуватиме всі свої обов’язки Глави Католицької Церкви та Держави-Міста Ватикану, а від зазначеного моменту розпочнеться період «sede vacante» (вакантного осідку). Цей стан регулюється Канонічним правом та спеціальною Апостольською Конституцією «Universi dominici gregis» Івана Павла ІІ, згідно з якими й буде скликано Конклав для обрання чергового Наступника святого Петра.

Крім того, Директор Ватиканського прес-центру, зазначив, що сьогоднішня заява Святішого Отця відповідає тому, що Венедикт XVI говорив у книзі-інтерв’ю «Світло світу», яка побачила світ восени 2010 року. В розпал нападів на Церкву та на особу Папи, пов’язаних зі звинуваченнями священослужителів в зловживаннях неповнолітніми, журналіст Петер Савальд запитував Папу, чи він не задумувався над можливістю зречення. «Коли небезпека велика, не можна втікати, ось чому, цей момент, без сумніву, не є часом для зречення», – відповідав Святіший Отець, додаючи: «Зректися можна в час спокою, або ж тоді, коли вже просто-напросто більше не можеш нічого зробити, але не можна втікати в час небезпеки і казати: нехай інший цим займається». То чи можна уявити ситуацію, коли Папа може зректися? Таким було наступне запитання Петера Севальда, на що Венедикт XVI відповів: «Так, коли Папа приходить до якого усвідомлення, що вже фізично, морально і духовне не здатний виконувати доручений йому уряд, то має право, а в деяких обставинах навіть і обов’язок, зректися».

Випереджуючи запитання журналістів про те, де перебуватиме Папа після зречення, отець Федеріко Ломбарді розповів, що з початком вакантного осідку він переїде до літньої резиденції у Кастель Ґандольфо, а після завершення ремонтів в приміщеннях дотеперішнього монастиря клявзурових сестер на території Ватикану, переїде туди. Там він присвятить своє життя молитві та роздумам.

Речник Апостольської Столиці також зазначив, що можемо передбачити, що нового Наступника святого Петра мали би обрати до Великодня.

 Інформація "Радіо Ватикан"