2013-04-08РИМ

Папа Франциск – Єпископ Риму у своєму катедральному соборі

Тисячі мешканців Риму у неділю 7 квітня 2013 р., взяли участь в урочистому введенні Папи Франциска на римську катедру, тобто на престол базиліки Святого Івана на Латерані, катедрального собору Римської дієцезії. Цим літургічним обрядом Вселенський Архиєрей публічно урочисто прийняв уряд Глави Римської дієцезії.

Перед богослужінням Святіший Отець взяв участь у церемонії надання імені Івана Павла ІІ площі перед будинком вікаріату Римської дієцезії. Він поблагословив таблицю, яку відкрив мер міста Риму Джанні Алеманно, на якій написано: «Площа блаженного Івана Павла ІІ – Папи від 1978 до 2005 року».

Потім відкритим джипом Папа об’їхав площу перед базилікою Святого Івана на Латерані, постійно зупиняючись, щоб благословити та пригортати дітей, а входячи до базиліки, надовго зупинявся, щоб благословити численних зворушених хворих та неповносправних на інвалідних візочках.

У базиліці Папу Франциска привітав кардинал Аґостіно Валліні, Вікарій для Римської дієцезії та Архипресвітер Латеранської базиліки, що від імені Святішого Отця керує цією дієцезією, запрошуючи його піднятись на катедральний трон. Присутні привітали Папу овацією, а далі 16 осіб, представляючи всі церковні стани, склали присяги послуху Єпископові Риму: єпископи, священики, диякони, представники богопосвячених осіб та молоді і сім’я з чотирма дітьми.

Після закінчення урочистої Святої Меси, яку очолив Папа Франциск, він піднявся на центральну лоджію базиліки Святого Івана на Латерані, щоб звернутись до вірних з коротким привітальним словом. Вперше за останні 35 років Папа благословив віруючих з цієї лоджії. Останній раз звідси звертався до вірних Блаженний Папа Іван Павло ІІ 12 листопада 1978 року – в день його введення на престол катедрального храму Римської дієцезії. Після цього Вселенські Архиєреї уділяли благословення тільки з лоджії базиліки Святого Петра у Ватикані.

Папа Франциск побажав тисячам присутніх доброго вечора, подякував за їхню присутність на Службі Божій. І щиро просив молитись за нього. «Я цього потребую, – сказав Святіший Отець. – Не забувайте про це. Дякую вам усім. Прямуймо вперед усі разом – Божий люд і єпископ – всі разом, завжди вперед з радістю Воскресіння Христа. Він завжди поруч із нами. Нехай вас благословить Господь!» – закінчив Папа, уділивши Апостольське Благословення.

Інформація "Радіо Ватикан"