2013-06-30УРОЧИСТОСТІ

Єпархіальний ювілей

У святкуванні перенесення мощей блаженного священномученика Теодора взяв участь Його Високопреосвященство архієпископ Микола Етерович

Надвечір 27 червня на території Ужгородської греко-католицької богословської академії ім. Теодора Ромжі молебнем до Блаженного Теодора розпочалися урочистості з нагоди 10-річчя перенесення його мощей. Реліквію, яку з нагоди свята принесли із Ужгородського кафедрального собору до академії, зустріли настоятелі семінарії разом із семінаристами та вірниками. Після Великої вечірні розпочалося нічне чування біля мощей, які проводила молодь Ужгорода та монаші чини, що працюють в Мукачівській єпархії.

28 червня після утрені в УжГКБА відбулася архієрейська Божественна Літургія, яку очолили Його Високопреосвященство архієпископ Микола Етерович, генеральний секретар Синоду єпископів (м. Рим), та правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан. На багатолюдній кількатисячній святковій Службі Божій були присутні поважні гості: владика Антал Майнек, єпископ ординарій Мукачівської дієцезії, владика Філіп Кочіш, єпарх Гайдудорозький, владика Петро Руснак, єпарх Братіславський, владика Тарас Сеньків, апостольський адміністратор Стрийський, владика Мілан Лах, помічний єпископ Пряшівський. Також в урочистій Літургії взяли участь понад 200 священиків.

Після Cлужби Божої від Ужгородської греко-католицької богословської академії вулицями міста пройшов Хресний хід з мощами Блаженного Теодора аж до Хрестовоздвиженського греко-католицького кафедрального собору. Тоді ж відбулася панахида біля пам’ятної дошки репресованому духовенству, що на площі Андрея Бачинського.

Проповідь Його Високопреосвященства архієпископа Миколи Етеровича,
виголошена на архієрейській Божественній Літургії 28 червня

Фотографії із святкування 10-ї річниці перенесення мощей Блаженного священномученика Теодора