2013-07-23ПОДІЇ

Святі Кирило і Мефодій - в пошані на Закарпатті

У Мукачівській греко-католицькій єпархії відзначили 1150-річчя початку євангелізації святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, вчителів та просвітителів слов’ян, кількома урочистостями.

Місцем єпархіального відпусту стала церква свв. Кирила і Методія у селі Сторожниці Ужгородського району, де 14 липня подячну Святу Літургію очолив Мукачівський єпарх владика Мілан. (Фотографії з події). Владика пригадав слова із Апостольського листа Римського Архієрея Йоана Павла ІІ з нагоди 350-річчя Ужгородської унії, де зазначено: «Якщо Ужгородська унія йде слідами Флорентійського собору, то цілком слушно буде розглядати її також у контексті тісного духовного зв’язку з місією слов’янських апостолів, святих Кирила і Методія, проповідування яких поширилось з Великоморавських земель аж до Карпатських гір. Тому вірні тих Церков, які беруть початок від Ужгородської унії, цілком слушно вважають себе спадкоємцями кирило-методіївської спадщини».

Ювілею 1150-ліття початку євангелізаційної місії святих Кирила і Методія та їхніх учнів у Центральній Європі була присвячена Восьма проща народів та національностей, яка 20 липня пройшла у місті Тячеві.(Фотографії з події). На це торжество прибув Апостольський екзарх македонських католиків візантійського обряду владика Кіро Стоянов. Він звернувся до учасників святкувань зі словом: «Радію, що бачу вас у великому числі. Радію, що культ святих Кирила і Мефодія живе між вами. Хочу, аби за прикладом святих Кирила і Мефодія, яких Блаженний Папа Йоан Павло ІІ проголосив співпатронами Європи, котрі залишилися вірними Петровому спадкоємцю на землі, ви залишалися завжди вірні правдивій Христовій Церкві на чолі з Папою Римським, якого Ісус Христос поставив головувати тут, на землі. Хочу поручити нашу Церкву в Македонії вашим молитвам, ... щоб і Вона так само слідом за Кирилом і Мефодієм йшла правдивою дорогою». На завершення виголошеної проповіді владика Мілан зазначив: «Зв’язок святих рівноапостольних Кирила і Мефодія з Римом є дуже важливим. Бо їх почитають за апостолів слов’ян також християни, як не є об’єднані з Римом, ті, які є з Православної Церкви. Це дуже добре, адже ці святі можуть нас вести до єдності Христової Церкви».

А в неділю, 21 липня, торжества продовжилися в місті Мукачеві (в мікрорайоні Росвигово), де відбулася перша Служба Божа у найбільшому храмі на честь свв. апостолів Кирила і Методія на терені Мукачівської греко-католицької єпархії. (Фотографії з події). Будівництво цієї святині завершує о. Володимир Буришин. Після Архієрейської Святої Літургії відбувся Хресний хід до пам’ятника свв. Кирила і Методія в центрі міста. (Фотографії з події).